На Полтавщині з’явиться нова локація монументальних керамічних скульптур. Її створюють семеро художників-керамістів із різних регіонів України у Національному музеї українського гончарства в Опішні. Роблять це у рамках симпозіуму "Вогонь запеклих не пече".
Як розповіла Суспільному кураторка проєкту Тетяна Литвиненко, проводять симпозіум за підтримки Українського культурного фонду та громадської організації "Конгрес українських керамологів". І вже 10 вересня на території музею презентують нову локацію монументальних скульптур.
"Із гаслом "Вогонь запеклих не пече" боряться захисники нашої країни, і так само наші художники, митці, які зараз обрані і тут виготовляють, таким чином показують свої відношення до тих подій, що зараз є в країні", — додала Тетяна Литвиненко.
Учасники проєкту над створенням своїх скульптур-гігантів працюватимуть впродовж місяця. Кожен має створити роботу заввишки п’ять метрів. Велика 5-метрова скульптура складається з частин метрових, кожна частина окремо виліплюється, а потім збирається.
"Я цього року вирішив використати такий символ, який повинен єднати всіх нас українців. Тому сніп, пшениця, ось, можливо, хтось бачив в ньому дідух. Це такий символ єдності, символ об'єднання, сили хочу показати в цій своїй монументальній скульптурі", — повідомив учасник симпозіуму художник-кераміст Юрій Войтович.
Учасник Симпозіуму Юрій Мирко ліпить танцюючого чоловіка. На свою роботу нині вже витратив понад 300 кілограмів глини.
"Ідея в тому, що це символ свободи, тому, що танок це один із таких зовнішніх проявів щастя. Щаслива душа, щаслива людина може бути тільки тоді, коли вона по-справжньому вільна. І от саме про вільний дух, про справжню свободу скульптура", — поділився художник-кераміст Юрій Мирко.
Для художників облаштували тимчасові майстерні на подвір’ї та у приміщеннях. Забезпечують також необхідним матеріалом. Зокрема, глини цього разу планують витратити понад три тонни. Тетяна Павлишин зі Львова працює в Опішні уп’яте.
"Хотілося зробити роботу, на яку дивитись там знизу вверх. Так, як тема симпозіуму у нас "Вогонь запеклих не пече", то перша ідея, яка мені виникла це неопалима купина, що таке горить і не згорає. Неопалима купина, як символ стійкості, незнищенності українського народу, нашої нації, нашої землі, що мені дуже була важлива та символічність", — повідомила художниця-керамістка Тетяна Павлишин.
По розкресленій на підлозі схемі художник-кераміст із Києва Андрій Ільїнський виліплює деталі скульптури архангела Михаїла.
"Він має бути п’ять метрів, то дуже великий. Якщо дивитись на малюнок, то я зробив основу, на якій має він стояти. А напівкруг — це основа вже для самої постаті", — розповів художник-кераміст Андрій Іл’їнський.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok