Стрільці, медики, фінансисти, водії: на Полтавщині розповіли, яких спеціалістів бракує у війську

Стрільці, медики, фінансисти, водії: на Полтавщині розповіли, яких спеціалістів бракує у війську

Рекрутинговий центр ЗСУ на Полтавщині
Рекрутинговий центр ЗСУ на Полтавщині. Суспільне Полтава/Суспільне Полтава

На Полтавщині триває набір людей до ЗСУ через рекрутингові центри. Нині одна з військових частин потребує медиків, стрільців, фінансистів та економістів. Також нині формують роту ударних безпілотних авіаційних комплексів.

Про це під час брифінгу розповів старший офіцер відділення психологічної підтримки персоналу однієї з військових частин Артем Гончаренко. За його словами, у зв’язку з розширенням штату, є велика кількість не зайнятих посад.

Яких фахівців бракує у військових частинах

“Формується рота ударних безпілотних авіаційних комплексів. У цю роту входять навіть водії. Наразі рекрутинг також потребує стрільців, фінансистів, економістів – у нас є некомплект фінансово-економічної служби. Крім того, потрібні психологи, медики та бойові медики. Зараз, як ви знаєте, медики отримують дуже хороше грошове забезпечення: сто тисяч премії та від 20 тисяч гривень грошового забезпечення”, – розповів старший офіцер відділення психологічної підтримки персоналу однієї з військових частин Артем Гончаренко.

За його словами, якщо медики перебувають в першій лінії оборони, виплати ще більші.

Стрільці, медики, фінансисти, водії: на Полтавщині розповіли, яких спеціалістів бракує у війську
Брифінг старшого офіцера відділення психологічної підтримки персоналу однієї з військових частин Артема Гончаренка 21 серпня. Суспільне Полтава

Як потрапити на певну посаду до військової частини

Є два шляхи, яким чином можна потрапити на певну посаду до війська. Перший мобілізація людини через ТЦК. Другий шлях можна звернутися безпосередньо до військової частини.

“Посадова особа, яка відповідає за цей напрямок, при спілкуванні з людиною отримує первинну інформацію: де він служив, чи служив взагалі, чим займався, його спеціальність, куди хоче бути направлений. Після цього, за умови погодження та наявності відповідної посади, людина отримує відношення, тобто гарантійний лист. Після цього він звертається до ТЦК з цим листом і надає інформацію, що його чекають у відповідній частині”, – додав Артем Гончаренко.

Далі, за словами Гончаренка, ТЦК збирає документи, людина проходить ВЛК і їде до навчального центру. А після проходження первинного курсу навчання, повертається до тієї військової частини, до якої зверталася.

Нині на Полтавщині працює п’ять рекрутингових центріву Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Миргороді та Розсошенцях.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок