20 серпня у Полтаві на фасаді школи № 19 встановили меморіальну дошку полеглому воїну Артему Амеліну. Цього дня чоловіку мало б виповнитися 30 років. Артем загинув на Луганщині 25 лютого 2022-го року та посмертно отримав звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.
Про це розповів його побратим Олександр Бережко.
"Артем знаходився в Трьохізбенці. Населений пункт Трьохізбенка був максимально до кордону і на момент повномасштабного вторгнення російські війська перетнули кордон і наші сили, які знаходились у тому населеному пункті, потрапили не в оперативне оточення, а в повне оточення. Противник великими силами взяв в оточення наші війська. Артем одним з перших прийняв бій, який мав вирішальну роль для решти підрозділів нашого батальйону тактичної групи", — розповів побратим Артема Амеліна Олександр Бережко.
Посмертно Артем Амелін отримав звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” та орден “За мужність” ІІІ ступеня.
"Він вирізнявся з натовпу. Був ініціативніший, самостійний. Йому вдавалось працювати у військовій справі у багатозадачному просторі, приймати рішення в екстремальних ситуаціях. Рішучість прийняття рішень в екстремальних ситуаціях, була лідерська якість у нього, надала йому змогу ефективно знищити ту силу ворога, які заходили на їхні позиції", — додав Олександр Бережко.
У школі № 19 Артем навчався 9 років. Серед однолітків був лідером, розповіла однокласниця Анастасія.
"Він завжди був попереду, об’єднував довкола себе інших. Якщо на футбольне поле, то він завжди був капітаном, вів за собою команду. Якщо кудись привітати ветеранів, як ми це завжди раніше в школі робили, то він першим теж викликався на допомогу. Попри зовнішню таку зухвалість хлопчачу, насправді в нього було дуже чуйне добре. Хочеться подякувати батькам всіх героїв, за те, що вони виховали справжніх синів, яким ми вдячні нашим відносно мирним життям ", — повідомила однокласниця Артема Амеліна Анастасія Притула.
Артем Амелін служив у Національній гвардії України, мав звання старшого солдата, був старшим кулеметником.
"Він почав займатись військовою справою за рік до початку повномасштабної війни. Він запам’ятався мені воїном вже з самого дитинства. Його посмішку, його обійми, його руки сильні ми ніколи не забудемо. Ми не знали, що з ним, він не був на зв’язку з початку повномасштабного вторгнення. І 8 березня, я це 8 березня запам’ятаю назавжди, ми проводили поховання нашого брата", — розповіла сестра Артема Амеліна Катерина Китайгора.
Як повідомили у пресслужбі Полтавської міської ради, меморіальну дошку встановили за новим зразком за гроші з бюджету громади. На ній розмістили QR-код з короткою біографічною довідкою захисника.
Рішення встановити меморіальної дошку на фасаді 19-ї школи ухвалили члени виконкому Полтавської міської ради 17 квітня цього року.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok