"Безпечна Полтавщина" : як працює система відеоспостереження

"Безпечна Полтавщина" : як працює система відеоспостереження

Як працює система відеоспостереження
Система «Безпечне місто» у Полтаві. Суспільне Полтава/Суспільне Полтава

Система відеоспостереження "Безпечна Полтавщина" діє в області чотири роки, і нині до неї інтегровані 17 громад. Сама ж система, у свою чергу, частина загальнодержавної.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів начальник відділу комунікації Нацполіції Полтавщини Юрій Сулаєв.

Ця система – не просто відеонагляд чи відеофіксація, а це система відеомоніторингу стану правопорядку на території області. Вона дозволяє оперативно отримувати інформацію, якщо людям потрібна якась допомога і скеровувати відповідні екстрені служби на надання цієї допомоги. Головне завдання цієї системи – вчасно відреагувати, аби попередити злочин. Ці камери можуть слідкувати за наявністю ризиків там, де велике скупчення людей і давати сигнали, що якась поведінка викликає тривогу у особи чи групи осіб.

Під час розшуку злочинців чи безвісти зниклих громадян ця система може відстежувати їхній шлях, бо має функцію розпізнавання по обличчях. Крім того, доступ до системи відеоспостереження "Безпечна Полтавщина" мають працівники не тільки поліції, але й інших правоохоронних та силових органів, а також – місцевого самоврядування.

"Безпечна Полтавщина" : як працює система відеоспостереження
Камери, які встановлені у Полтаві. Суспільне Полтава/Суспільне Полтава
З громадами працюємо, аби до цієї системи залучалися камери, які мають сучасне програмне забезпечення, тобто, так звані "інтелектуальні камери". Загалом по області у нас понад 1300 камер у цій системі. Із них із інтелектуальними можливостями тільки 236 камер. Цього занадто мало, і ми зацікавлені в тому, щоб ці камери аналітичні, їх було якомога більше, щоб вони виконували функцію по суті моніторингу стану правопорядку. І таким чином компенсували відсутність тих поліцейських, які зараз виконують свої функції на фронті.

Місця встановлення камер відео спостереження визначає група, до якої входять представники різних підрозділів. Одне із завдань при встановлення нових камер – аби вони були якісними і дозволяли відстежувати ситуацію, у тому числі і вночі. У деяких випадках, коли інтегрованих у систему "Безпечна Полтавщина" камер недостатньо, залучають розташовані на приватних об’єктах.

Коли камери належать приватним підприємцям або фізичним особам – це камери, які не є інтелектуальними, вони просто виконують функцію відеонагляду. Досить часто вони не мають належної якості. В принципі, це відео є частково корисним для розкриття злочинів, тому що розуміють, як діяв злочинець, які підходи-відходи. Але вони не дають того ефекту, як камери сучасного покоління. Понад 400 годин відео довелося працівникам практично вручну моніторити, відслідковувати, вибирати раціональне зерно, щоб зрозуміти, яким чином викрадена дитина ( щодо ситуації з викраденням немовляти у Кременчуцькому перинатальному центрі-ред.). А це могла зробити одна людина, задати програму системі відеоспостереження і буквально за кілька хвилин програма здійснила б всю цю аналітику і дала відповіді на запитання, поставлені поліцейським.

Повністю інтерв’ю про роботу системи відеоспостереження "Безпечна Полтавщина" слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок