Жителі села Яреськи Шишацької громади збираються на стихійні протести через забруднення води у водогоні та підвищення цін. Нині ціна на воду для жителів громади становить 48 гривень 56 копійок за кубометр.
У проточній воді люди знаходять іржавий осад та личинки комарів. Про це Суспільному повідомили місцеві жителі. За словами селищного голови Шишацької громади Олександра Тутки, щоб очистити водогін, потрібно відключити воду для споживачів щонайменше на дві доби.
"Зразу може коричнева бігти, а тоді світла. Наливаю в банки ,вона відстоюється", — розповіла місцева жителька Любов Ярош.
"Коли з'являється світло і пускається вода, напір води, що йде по трубах піднімає всякий мул. Останнім часом у людей почав виходити мотиль – личинка комара, у мене вийшов уже комар. Ціну на воду піднімають, з серпня в нас вода буде коштувати 48 з копійками. Я вважаю, що ніяк не відповідає ціна якості води", — повідомив місцевий житель Сергій Максимюк.
Через низьку якість води та підвищення тарифів на водопостачання місцеві жителі збираються на стихійні протести. На останній зареєструвалося майже дві сотні людей.
"У нас постійно вилазять такі черв'яки. Це черв'як сьогоднішній, зранку, коли не було води, включили воду. Через напір я набирала у фільтр воду і він випав сюди. І випадають регулярно не тільки черв'яки. Випадає різний осад, сміття", — розповіла місцева жителька Аліна Фесенко.
"Ціна дуже велика, 50 грн куб води в нашій місцевості без каналізації. Це надто багато Моя донька проживає в Києві, там куб води коштує 35 гривень. Але порівняти Київ і село Яреськи - це не порівнювані речі", — повідомила місцева жителька Марина Павлюк.
Вартість водопостачання для населення зросла через закриття програми відшкодування.
"Приблизно з 18 грн практично за рік ціна виросла до 48 гривень 56 копійок (за метр кубічний – ред.). Собівартість води і на той час була велика, просто селищна рада не відшкодовує різниці в тарифах. Наприклад, собівартість була 36 гривень, 50% відшкодувала селищна рада", — пояснив староста Яреськівського округу Станіслав Миколенко.
"Відповідно, прийняли рішення, депутати проголосували, щоб це відшкодування зняти, і люди платили за економічно обгрунтованим тарифом. Сьогодні затверджений економічно обгрунтований тариф, який складає 48 гривень 56 копійок. Майже половина території, половина населених пунктів взагалі не мають водопостачання, і тому є якась певна соціальна несправедливість, тому що одні користуються водою і за це отримують відшкодування, в інших взагалі немає", — розповів селищний голова Шишацької ТГ Олександр Тутка.
На думку місцевих, очистити водогони можна за допомогою хлорування.
"Для того, щоб ми прохлорували, нам потрібно відключити на дві-три доби воду. У 40-градусну спеку ми не можемо людей позбавити води. Почекаємо, пройде певний час. Кошти передбачені на ці всі роботи, люди, відповідна організація, договір уклали. Готові в будь-який момент приїхати, виконати ці роботи", — пояснив селищний голова Шишацької ТГ Олександр Тутка.
За його словами, зменшити ціну за водопостачання для споживачів зможуть після підключення всіх домогосподарств до водогону.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok