У результаті спецоперації у різних регіонах України правоохоронці викрили спільників, які співпрацювали з ФСБ та готували підпали у місцях масового скупчення людей.
Про це повідомили на офіційній Facebook-сторінці Служби безпеки України.
Основними цілями ФСБ були торгові центри, автозаправні станції, аптеки та ринки в Україні, Польщі та країнах Балтії.
Правоохоронці на Прикарпатті затримали організатора та спільника, які завербовували чоловіків до складу злочинного угрупування, діяльність якого дистанційно координували кадрові співробітники спецслужби РФ.
До складу організованої групи входило 19 осіб з різних регіонів - Івано-Франківської, Дніпропетровської, Полтавської областей та з міста Запоріжжя.
За даними слідства, фігуранти за гроші вербували кандидатів на вчинення підпалів цивільних об’єктів. Для пошуку потенційних виконавців використовували особисті зв’язки у кримінальних колах.
Щоб відправити завербованих підпалювачів за кордон, організатори готували для них підроблені документи. Зокрема паспорти, водійські права, дипломи про освіту та медкартки, які були оформлені на третіх осіб.
Таким чином агентура РФ планувала незаконно переправляти своїх спільників за межі України та легалізувати їх на території Євросоюзу.
Після вчинення підпалів виконавці мали фільмувати загорання об’єктів на камери власних телефонів для подальшого звіту до ФСБ.
Ці медіафайли планували використати для підготовки спеціальних інформаційних операцій, спрямованих на розхитування суспільно-політичної обстановки в ЄС.
Правоохоронці провели 37 обшуків у помешканнях, автомобілях та гаражних приміщеннях фігурантів. Виявили мобільні телефони, флеш-накопичувачі, чорнові записи та підроблені документи, які використовували у підривній діяльності. А також автомат Калашнікова, пістолети, зокрема "Gloсk 19" з набоями та глушниками, банківські картки та готівку, яку витрачали на вербування потенційних підпалювачів.
Наразі організатору агентурної групи ФСБ та його спільнику повідомлено про підозру за частиною 2 статті 111 "Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану" та частиною 3 статті 358 "Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів".
Підозрюваним загрожує довічне ув’язнення.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok