Перейти до основного змісту
"Людям дуже складно": що з ремонтом дороги на Червоний Шлях у Полтаві

"Людям дуже складно": що з ремонтом дороги на Червоний Шлях у Полтаві

У Полтаві мають завершити виготовлення проєктної документації для ремонту дороги у мікрорайон Червоний Шлях до 15 липня. Цей процес затягнувся, зокрема, через археологічні дослідження.

Якщо документи на підготують вчасно, із проєктантом розірвуть договір. Про це під час брифінгу розповів начальник управління житлово-комунального господарства міської ради Тарас Панасенко.

Майже пів року вулиця Паїсія Величковського у Полтаві закрита для проїзду транспорту. Рішення ухвалили наприкінці січня через зсув ґрунту. Маршрутні автобуси курсують в об’їзд, а дехто з місцевих ходить пішки.

Що з ремонтом дороги на Червоний Шлях
Мікрорайон "Червоний Шлях". Суспільне Полтава

"Людям дуже складно з сумками підійматися туди, з сумками. Це важко, не всі можуть, особливо у віці, хто з сумками. Там особливо не підеш і не витягнеш. У лікарню дуже незручно. Аналізи зранку здавати. Люди завжди не влазять, їдуть завжди, набита маршрутка", — повідомила місцева жителька Ольга Гуріна.

Тріщина на дорожньому покритті на горі поблизу Хрестовоздвиженського монастиря виникла понад рік тому ― у травні 2023-го. Одна з причин ― пустоти під асфальтом, які вимило водою. Аби відремонтувати цю ділянку, необхідна проєктно-кошторисна документація. Її мали виготовити до кінця травня за майже 1,5 мільйона гривень. Про це розповів начальник управління житлово-комунального господарства міської ради Тарас Панасенко. Станом на липень планували розпочати ремонтні роботи з підрядником, але досі цього не зробили.

"Людям дуже складно": що з ремонтом дороги на Червоний Шлях
Місце, де перекрита дорога на Червоний Шлях через ремонт. Суспільне Полтава

Затримали виготовлення проєктної документації, зокрема, археологічні розкопки на цій ділянці. На той період проєктанти були зобов’язані припинити будь-яку діяльність, розповів Тарас Панасенко. А в травні, за його словами, стався новий зсув ґрунту.

"На, скажімо так, середину квітня уже була готова робоча концепція, робочий проєкт по влаштуванню там пальового поля вздовж ділянки. Протягом червня проєктна організація винаходила іншу концепцію, інші рішення. І вони зайняті й на даний час цим. До 15 липня перед ними стоїть завдання видати вже робочий проєкт. Вони обіцяють, але я їм обіцяю зі свого боку, що якщо вони не впораються, ми їх змінимо", — пояснив начальник управління ЖКГ Полтавської міської ради Тарас Панасенко.

Якщо доведеться шукати іншу проєктну організацію, це потребуватиме додаткового часу на проведення тендеру та укладення договору з проєктантом. Далі нададуть певний час на розробку документації та плану ремонту, а вже після завершення цих робіт знову за тендером мають шукати підрядника, який виконає саме облаштування дороги.

Що з ремонтом дороги на Червоний Шлях у Полтаві
Доріжка пішохідна в обхід серпантину. Суспільне Полтава

"У мене машини немає, але як звичайному жителю Червоного Шляху великі труднощі доставляє. Сісти на автобус і добратися до Південного вокзалу ― то було буквально 20 хвилин. А зараз це займає годину з лишком. Там трошки й ціни дешевші, ніж на центральному ринку", — розповів місцевий житель Володимир Петляков.

Для пішоходів біля так званого серпантину є доріжка зі сходами, якою можна спуститися до підніжжя Монастирської гори. Нею користується, зокрема, 15-річний Олександр.

"Вона виїжджає на серпантин і далі йде околична дорога по серпантину ще. Я кожен день їжджу на тренування, по два тренування у день. Щоб доїхати до тренування треба у середньому десь 1,5 години: щоб доїхати до центру, ще дочекатися автобуса іншого і пересісти. Дуже довго їздити, незручно дуже", — повідомив місцевий житель Олександр Оніщенко.

Тарас Панасенко, начальник управління ЖКГ Полтави
Тарас Панасенко, начальник управління ЖКГ Полтавської міської ради. Суспільне Полтава

"Їжджу я два рази в день. Це мені сьогодні треба було у лікарню, то я їздила в місто, а тоді у лікарню. 12 гривень ми платимо. Люди вже позвикали, але, звісно, не вигідно їздити у кругову, але діватися ж нікуди", — розповіла місцева жителька Тамара Зімниця.

Зсув ґрунту на вулиці Паїсія Величковського нині поступово продовжується, розповів Тарас Панасенко. Скільки грошей буде потрібно на ремонт, поки не відомо.

"Давайте відштовхнемося від проєктного рішення. Це й буде давати мені, скажемо так, нагоду вийти з пропозицією до депутатського корпусу, сказати: "Нам потрібні на облаштування цього об’єкту такі от кошти". І ми будемо шукати їх там, там, чи не будемо шукати, наприклад",повідомив начальник управління ЖКГ Полтавської міської ради Тарас Панасенко.

Раніше відремонтувати ділянку дороги на Червоний Шлях планували до кінця 2024-го року. Нині дату початку та закінчення робіт не прогнозують.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції

На початок