Розбір розбитих гаражів та благодійна допомога: як минув тиждень після обстрілу Полтави

Розбір розбитих гаражів та благодійна допомога: як минув тиждень після обстрілу Полтави

У Полтаві за тиждень після обстрілу місцеві жителі не отримали компенсації. Про це Суспільному розповіли, зокрема, полтавки Ольга Налойченко та Наталія Шмельова. Люди закрили вікна плівкою та OSB-плитами або ж прикріпили старі рами, які не розбила вибухова хвиля 17 червня. Також триває розбір гаражів, де був епіцентр удару.

За тиждень після російського обстрілу у Полтаві місцеві розбирають поруйновані конструкції гаражів. У будинках поруч розбиті вікна та балкони закрили плитами й плівкою.

Гараж на місці обстрілу 17 червня
Місце, яке лишилося після розбору зруйнованого гаража. Полтава. Суспільне Полтава

"Знімаємо заміри пошкодженого, в даному випадку це балконна рама. І далі буде ухвалене рішення щодо або компенсації, або відновлення", — повідомив працівник інспекції з благоустрою у Полтаві Юрій Жушман.

Заміри проводять у будинку поруч із п’ятиповерхівкою, де проживає Наталія Шмельова. У її квартирі замірів не робили. Самостійно відремонтувати квартиру вона не може.

Тиждень після обстрілу Полтави
У квартирі Наталії Шмельової тріснула стіна після вибуху. Суспільне Полтава

"Нема у мене грошей таких, щоб вони лежали і просто чекали, поки розіб’є хату, а потім їх можна було б витратити. Нема такого. Я все ж таки сподіваюся, що може якийсь фонд благодійний, може таки сходить у міськвиконком", — пояснила місцева жителька Наталія Шмельова.

За словами місцевих, за тиждень після обстрілу люди не отримали компенсацій та матеріальної допомоги із місцевого бюджету. Із плівкою та OSB-плитами для закриття вікон допомагали волонтерські організації та міська рада.

"Працюємо над тим, щоб у нас під кожною адресою, яка потребує допомоги, закріпився донор. Наші донори покриють одноразову матеріальну допомогу визначеним категоріям населення. Це буде сума 10 800 і будуть ще сертифікати на будівельні матеріали у будівельні магазини", — повідомила секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.

Дитсадок після оббстрілу в Полтаві
Вікна у дитячому садочку закрили плитами. Суспільне Полтава

"Було зібрання з пані Катериною Ямщиковою. Вони знайшли благодійну організацію, яка співпрацює з ОСББ і відновлює будинки. У чому проблема? У нас ОСББ оформлене, але документи ще не до кінця оформлені. Ми будемо шукати підрядника, який буде вставляти вікна. Але для того, щоб нам перерахували кошти, нам потрібно відкривати рахунок, і ще купа різної тяганини. Нам сказали, що в найкращому випадку нам будуть ставити вікна у вересні", — повідомила місцева жителька Ольга Налойченко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок