На Полтавщині діти із синдромом Дауна тестують застосунок для покращення комунікації з оточуючими

На Полтавщині діти із синдромом Дауна тестують застосунок для покращення комунікації з оточуючими

Марія Остроушко та Ганна Дерій
Голова ГО "Полтава Даун синдром" Марія Остроушко та членкиня цієї організації Ганна Дерій. Суспільне Полтава

За допомогою застосунку "TippyTalk", який створили для дітей із синдромом Дауна, можна передавати і приймати повідомлення. Розробляли його українські програмісти, які проживають у США.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіли голова ГО "Полтава Даун синдром" Марія Остроушко та членкиня цієї організації Ганна Дерій.

На планшет завантажуються папки з відповідними картинками, за допомогою яких дитина озвучує свої потреби вчителю, однокласникам, рідним. Наприклад, у папці "Я відчуваю" є картинки "сум", "біль" або конкретно "у мене болить горло". За допомогою них дитина повідомляє, що з нею відбувається.

У спільноті для спілкування дорослий отримує це повідомлення на свій телефон голосом, а потім надсилає відповідь дитині і голосову, і текстом. Тобто цю відповідь вона може і проговорити, і прочитати. Така комунікація для наших дітей дуже важлива, адже зменшує стрес. У такий спосіб дитина, попередньо до дії, розуміє що буде відбуватися, - говорить Марія Остроушко.

Застосунок покликаний, насамперед, полегшити освітній процес для дітей на інклюзивному навчанні. Поки ним користуються десять дітей із ГО "Полтава Даун Синдром".

Наші діти прекрасно опанували новий гаджет. Мого сина Василя вже треба обмежувати у користуванні. Адже там є й інші програми. Тому ми використовуємо планшет лише для цього застосунку "TippyTalk", - ділиться враженнями Марія.

Додаток створили українські програмісти, які проживають у США. Для них це перший досвід.

Цей досвід новий і для нас. Зокрема, мої сини сприйняли цей "TippyTalk" не очікувано і трохи з іншого боку. Адже дуже активно почали використовувати застосунок, як месенджер. І це для них стало певним етапом самостійності і дорослішання. Адже зрозуміли, що самі можуть спілкуватися, з ким вони захочуть. Будь-яку свою потребу вони вирішують самі за допомогою цього комунікатора,- розповідає членкиня ГО "Полтава Даун Синдром" Ганна Дерій.

Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок