Понад 100 людей звернулися у Полтаві до центру розшуку зниклих безвісти за особливих обставин

Понад 100 людей звернулися у Полтаві до центру розшуку зниклих безвісти за особливих обставин

У Полтаві запрацював регіональний центр розшуку зниклих безвісти за особливих обставин. У ньому допомагають відшукувати військових та цивільних, які перебувають на окупованих територіях і не виходять на зв’язок.

Від початку роботи центру до слідчих звернулися близько 150 родин. Про це Суспільному розповів старший криміналіст Нацполіції Полтавщини Олександр Мартинюк.

"На жаль, більша частина тих осіб, які зникають безвісти, вони виявляються загиблими. Немає такої норми, що треба чекати три дні. Відразу, як тільки зрозуміли родичі, що втратили зв'язок зі своїми близьким, родичом, можуть відразу звертатися до найближчого відділу або відділення поліції, можуть звертатись за місцем свого проживання або за місцем проживання безвісти зниклої особи", — повідомив старший криміналіст Олександр Мартинюк.

Центру розшуку зниклих безвісти в Полтаві
Співпадіння по ДНК визначають за допомогоюспеціальної техніки. Суспільне Полтава

Шукають людей у зоні ведення бойових дій та на тимчасово окупованих територіях. Найчастіше зниклих ідентифікують за допомогою ДНК-експертизи.

"Після прийняття заяви реєструється кримінальне провадження в єдиному реєстрі досудових розслідувань, відбираються біологічні зразки у близьких родичів зниклих осіб, проводиться ДНК-експертиза, генетична експертиза у Полтавському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі. Проводяться інші слідчі і розшукові дії", — розповів старший криміналіст Олександр Мартинюк.

"Спеціаліст у гігієнічному одязі здійснює забір біологічного зразку з лівого чи з правого боку ротової порожнини. Після чого присутня процедура поміщення аплікатора в чіп. Чіп поміщається до приладу, і прилад потім видає результат встановлення ДНК профіля родича загиблої чи безвісти зниклої особи", — розповів начальник відділу криміналістичного забезпечення Василь Лялін.

Василь Лялін
Василь Лялін, начальник відділу криміналістичного забезпечення . Суспільне Полтава

Створені цифрові ДНК-профілі порівнюють між собою і встановлюють спорідненість між зниклою людиною та її рідними.

"Якщо достатньо значень, які співпадають, тоді прилад дає в автоматичному режимі результат ідентифікації – приналежності рештків безвісти зниклої особи до родичів", — розповів начальник відділу криміналістичного забезпечення Василь Лялін.

"Якщо це не близькі родичі, а це може бути дружина, дітей немає, вони можуть надати особисті речі зниклої особи. Ці речі направляються на експертизу для виведення ДНК-профілю зниклої особи. Можливо, потім також провести ідентифікацію по цих особистих речах", — повідомив старший криміналіст Олександр Мартинюк.

Понад 100 людей звернулися у Полтаві до центру розшуку зниклих безвісти за особливих обставин
В цент рі розшуку зниклих безвісти в Полтаві допомагають знайти цивільних та військовослужбовців, які зникли під час війни. Суспільне Полтава

Також у центрі розшуку допомагають повернути додому військовополонених.

"Коли отримуємо інформацію про перебування військових у полоні, ми повідомляємо про це відповідні державні органи для того, щоб були проведені всі необхідні заходи і були вони включені в списки на обмін", — повідомив старший криміналіст Олександр Мартинюк.

Як розповів Олександр Мартинюк, за час роботи до центру надійшло близько 150 заяв про людей, які зникли безвісти.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок