«Пальці починають працювати»: у Полтаві лікарі провели унікальну відновно-реконструктивну операцію

«Пальці починають працювати»: у Полтаві лікарі провели унікальну відновно-реконструктивну операцію

52-річному військовослужбовцю Юрію зробили унікальну відновно-реконструктивну операцію в Полтавській обласній лікарні. Нині він відновлюється після неї та розробляє руку.

Лікарі застосували для військового методики 3D-моделювання, 3D-друку та алоостеопластики, тобто, підсадження натуральної кістки, аби відновити рухомість кінцівки. Про це Суспільному розповів завідувач ортопедо-травматологічного відділення Олександр Бубир.

В Полтаві лікарі провели унікальну відновно-реконструктивну операцію
Завідувач ортопедо-травматологічного відділення обллікарні Олександр Бубир. Суспільне Полтава

Ортопед-травматолог Олег Адамович оглядає пацієнта. 52-річний Юрій відновлюється після операції. У чоловіка був багатоуламковий перелом обох кісток передпліччя та дефект променевої кістки.

"На отакому у нас десь проміжку була відсутня променева кістка взагалі. Виконали комп’ютерну томографію, це по суті рентген у трьох вимірах. По оцій комп’ютерній томографії була зроблена 3D-модель, і по 3D-моделі ми виконали 3D-друк саме оцього дефекту. Повністю з усіма зміщеннями, з усіма кутами", — пояснює ортопед-травматолог обласної лікарні Олег Адамович.

3D модель кістки і пластина
3D модель кістки і пластина. Суспільне Полтава

Поранення чоловік отримав майже рік тому під час бойових дій на Донеччині.

"При штурмі отримав травму при захисті батьківщини. Саме основне – це було в Києві: нарощували шкірний покрив, закривали оце все. У Києві я був три з половиною місяці. Потім була відпустка і потім тут підготовка до операції. Підготували – і зробили", — пригадує військовослужбовець Юрій.

Оперували пацієнта в обласній лікарні імені Скліфосовського. Подібне втручання проводили вперше, розповів заввідділенням Олександр Бубир.

"Харківський інститут, нам допоміг виготовити алотрансплантат променевої кістки. І київська лабораторія допомогла нам зробити 3D-друк, 3D-моделювання отакого перелому, підготували індивідуальну пластину для виконання остеосинтезу. І було виконано одночасно кісткову пластику цим алотрансплантатом і остеосинтез пластиною кісток передпліччя", — повідомив завідувач ортопедо-травматологічного відділення обласної лікарні Олександр Бубир.

УПолтаві лікарі вживили в руку 3Д імплант
Знімки прооперованої руки військового. Суспільне Полтава

Готувались до операції близько восьми місяців, каже Олександр Бубир. Саме ж оперативне втручання тривало дві години.

"Моє завдання під час операції було – це відновлення вісі кінцівки. Тобто, витягнення її по осі вздовж самої кінцівки, для того, щоб забезпечити безпосередньо потрібну анатомічну довжину, анатомічну позицію", — розповів інтерн ортопедо-травматологічного відділення обллікарні Вадим Кислинський.

У Полтаві лікарі провели відновно-реконструктивну операцію
Відновлення руки відбувається під наглядом лікарів у лікарні. Суспільне Полтава

Наступний етап - індивідуальний курс реабілітації пацієнта.

"Йде уже відновлення функції кисті. Тобто, пацієнт уже може зробити рухи пальцями. І далі цей процес буде тривати, буде ще реабілітація, активна розробка", — пояснює ортопед-травматолог обласної лікарні Олег Адамович.

Суспільному Олег Адамович розповів, у подальшому такі операції планують проводити й далі.

"Потреба в подібних оперативних втручаннях буде дуже серйозна, тому що є дуже багато пацієнтів саме з складними мінно-вибуховими пораненнями, з пошкодженнями кінцівок, з дефектами кісток", — повідомив ортопед-травматолог обласної лікарні Олег Адамович.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок