Жителя Полтавщини засудили через контрабанду культурних цінностей: подробиці

Жителя Полтавщини засудили через контрабанду культурних цінностей: подробиці

Уродженця Гадяча Полтавської області засудили за контрабанду культурних цінностей. Їх він відправляв за кордон за допомогою "Укрпошти". Чоловік пішов на угоду з прокурором та не сів до в’язниці.

Предмети старовини чоловік скуповував через Інтернет-аукціони антикваріату. Про це йдеться у вирокові Київського районного суду Полтави. Згідно з документом, 30 грудня 2023-го року чоловік поклав до картонної коробки предмети старовини, а вміст задекларував як "декоративні фігури". Посилку він відправив до Сполучених Штатів Америки за допомогою "Укрпошти".

1 січня 2024-го року працівники митниці оглянули відправлення та виявили 35 металевих предметів, які мали ознаки старовини. Згодом експертиза підтвердила, що це дрейдлиЧотиристороння дзиґа, якою грають під час єврейського свята Ханука – атрибути юдейського свята Ханука, які виготовлені у XIX столітті і належать до культурних цінностей, що мають історичне значення.

З вироку відомо, що чоловік пішов на угоду з прокурором та визнав себе винним. За угодою йому призначили 3 роки позбавлення волі, але звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном в 1 рік.

Згідно зі статтями, за якими обвинувачували чоловіка, йому загрожувало від 3 до 7 років позбавлення воліКримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи.

35 металевих предметів, які пересилав обвинувачений, конфіскувати в дохід держави.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок