Всюдихід-амфібія, пожежний робот, техніка для розмінування: з чим працюють рятувальники Полтавщини

Всюдихід-амфібія, пожежний робот, техніка для розмінування: з чим працюють рятувальники Полтавщини

Всюдихід "Богун", робот "Магірус", обладнання для розмінувань. Таку спеціальну техніку використовують під час роботи рятувальники Полтавщини.

Про це Суспільному розповів начальник рятувального відділення ДСНС Полтавщини Олександр Кіт. Працюють вони у своєму регіоні, а також на деокупованих територіях.

Зокрема, постійно зі своїм обладнанням їздять на ротації у Харківську та Донецьку області. Розміновують, евакуйовують людей, гасять масштабні пожежі.

Всюдихід-амфібія Богун
Всюдихід "Богун". Суспільне Полтава

У червні минулого року всюдиходом-амфібією "Богун" евакуйовували людей під час підриву Каховської ГЕС на Херсонщині. Створили цю машину українські розробники, каже Артем Мелет.

"Перешкод немає, (всюдихід – ред.) має можливість плавати, їде по льоду, якщо провалюється в ополонку, гребемо колесами, хапаємо твердий лід і є можливість виходу з ополонки на поверхню. А також пересування по різних типах ґрунтів без будь-якого дообладнання до технічної конструкції. Створений він для доставки особового складу, а також евакуації потерпілих із важко доступних місць. Також має можливість доставки малогабаритного вантажу або деякого рятувального обладнання", — розповів водій-рятувальник ДСНС Полтавщини Артем Мелет.

Пожежний робот
Пожежний робот. Суспільне Полтава

"Ці черевики-павуки зберігають кінцівки саперів. Наприклад, якщо сапер наступе на ту саму ПФМ-1С, пелюстку, або міни серії ПМ, протипіхотні, то нога сапера залишиться цілою. Так, можуть бути якісь певні переломи ноги, але кінцівку не відірве. В основному обладнання, яке ми використовуємо під час розмінування – це у нас йдуть металошукачі. Також щупи для пошуку, кабель для підривання вибухонебезпечних предметів", — повідомив начальник відділення розвідки і розмінування ДСНС Полтавщини Андрій Базяка.

Пожежний робот Магірус
Робот "Магірус". Суспільне Полтава

Чотири години безперервно може гасити пожежу робот "Магірус". Із ним рятувальники працюють на безпечній відстані від займання, каже начальник рятувального відділення Олександр Кіт.

"Під’єднуються сюди рукава. 100-500 метрів він може сам за собою рукава тягти, то рятувальнику не потрібно йти за ним і прокладати для нього лінії. Його використовують у масштабних пожежах, де є загроза вибуху, обвал конструкцій, де є загроза для рятувальника, тоді використовується даний "Магірус", розповів начальник рятувального відділення ДСНС Полтавщини Олександр Кіт.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок