У місті Полтава у річці виявили перевищення рівня лактозопозитивної кишкової палички. Це стосується ділянок водойми біля усіх пляжів.
Про це повідомив Суспільному 7 червня виконувач обов’язків завідувача Полтавського районного відокремленого підрозділу державної установи обласний центру контролю і профілактики хвороб Володимир Овчаренко. Норма щодо наявності кишкової палички у водоймах складає 5 000.
Читати ще
У Полтаві розпочали купальний сезонЗа даними дослідження, станом на 27 травня у річці Ворскла у межах Полтави перевищень не було зафіксовано. А за тиждень, 3 червня, результати показали перевищення:
- пляж у Подільському районі Полтави ― 29 000;
- пляж у Шевченківському районі Полтави ― 46 000;
- пляж у Київському районі Полтави ― 110 000.
Перевищення показників може бути спричинене, зокрема, підвищенням температури повітря. Водночас, виявлення кишкової палички не означає заборону купання у річці.
Що таке кишкова паличка та чим небезпечна у водоймах
Кишкова паличка ― це бактерії, що живуть у кишківнику ссавців. Вона може потрапляти у водойми з каналізації, шляхом змиву нечистот дощем тощо. Про це раніше розповідав Суспільному виконувач обов’язків завідувача Полтавського районного відокремленого підрозділу державної установи обласний центру контролю і профілактики хвороб Володимир Овчаренко.
За словами епідеміологині Катерини Михайлової, через кишкову паличку у водоймах можуть виникати кишкові інфекції, які супроводжуються нудотою, блюванням, розладами травлення, підвищенням температури тощо.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok