"Ми тебе не відпускаємо": у Полтаві попрощалися із головним режисером театру ляльок Ніко Лапуновим

"Ми тебе не відпускаємо": у Полтаві попрощалися із головним режисером театру ляльок Ніко Лапуновим

Доповнено
Прощання з Ніко Лапуновим 7 червня 2024: як це було у Полтаві
Портрет Ніко Лапунова на прощанні з митцем у Полтаві 7 червня 2024-го року. Суспільне Полтава

У Полтаві влаштували прощання з митцем Ніко Лапуновим, який помер від хвороби. Люди зібралися в будівлі обласного театру ляльок зранку 7 червня.

На прощання прийшли друзі, колеги, знайомі та побратими із військової частини, де служив Ніко Лапунов. Про це з місця повідомила кореспондентка Суспільного.

"Не тільки Полтава, не тільки Україна, увесь мистецький світ без перебільшення втратив генія. Ніко, ми тебе не відпускаємо! Я дуже хочу, щоб усі твої вистави не тільки у цьому театрі, а й взагалі, залишилися. От тільки як нам грати ці вистави", ― сказала подруга митця Юлія Шустова.

Ніко Лапунов був театральним режисером, художником, актором, сценографом і модельєром. Жив у Сімферополі. Працював у Криму режисером і актором, очолював сімферопольський арт-центр "Карман", був актором кримсько-українського музично-драматичного театру, повідомила директорка Полтавського обласного академічного театру ляльок Тетяна Вітряк.

З її слів, чоловік також викладав акторську майстерність та режисуру у Кримському університеті культури, мистецтв і туризму. 2014-го, після анексії Криму, чоловік переїхав до материкової України, де також почав волонтерити. Зокрема, допомагав дітям, які вимушено переїхали з тимчасово окупованих територій. Згодом почав працювати головним художником, а потім режисером-постановником обласного театру ляльок у Миколаєві.

2019-го року переїхав у Полтаву і працював головним режисером обласного театру ляльок. Помер 4 червня від хвороби, повідомляли на Facebook-сторінці обласного академічного театру ляльок. Подруга Ніко Лапунова Галина Джикаєва Суспільному розповіла:

"Я його знаю дуже давно, ще з Криму, він ще був "зелененький", працював в українському драматичному театрі. Я бачила його першу виставу "Парфумер" по Зюскінду і мене це дуже вразило, тому що це дуже було не схоже на те, що взагалі було в такому пострадянському і радянському театрі. І Ніко дуже відрізнявся".

У Полтаві попрощалися із головним режисером обласного театру ляльок Ніко Лапуновим
Труну з тілом митця виносили із театру ляльок під оплески присутніх. Суспільне Полтава

На початку повномасштабного вторгнення пішов волонтерити до 116-ї бригади ТрО, готував бійцям їжу, розповіла його подруга і посестра Світлана Левенець. Згодом долучився до лав ЗСУ, і в цій же бригаді служив на посаді зв'язківця, а згодом стрільця, але фактично був кухарем. Світлана Левенець Суспільному сказала:

"Ніко був товаришем, він був світлячком у темряві. Він постійно нас намагався радувати, балувати їжею, смаколиками, на день народження пік торти. Він настільки старався, але оця недуга його підкосила. У нього боліло все: у нього боліли суглоби, він іноді не міг піднятися з ліжка, він телефонував, що не може просто встати".

Ніко Лапунову було 43 роки, його поховають у місті Верхівцеве Дніпропетровської області, де проживають його батьки. Крім них, у митця лишилося двоє братів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок