"Вони приїхали з пекла": у Кременчуці приймають тварин з прифронтових та окупованих територій

"Вони приїхали з пекла": у Кременчуці приймають тварин з прифронтових та окупованих територій

У кременчуцькому притулку прихистили більше сотні тварин з окупованих та прифронтових територій. Ними опікуються волонтери благодійного фонду "Кременчуцькі хвостики".

Собак та котів до притулку евакуюють волонтери, що перебувають на прифронтових територіях. Після цього тварин оглядають, лікують та намагаються прилаштувати.

У Кременчуці приймають тварин, яких через війну евакуювали волонтери
Наталія Гребеннікова із собаками у притулку. Суспільне Полтава

Власниця притулку Наталія Гребеннікова Суспільному розповіла:

"Стан був жахливий. Тому що, ви ж розумієте, вони приїхали з пекла. Це дуже були і травмовані, і в опіках, і винищені психологічно, і худі дуже. Дуже виснаженні тварини, котрі дуже боялися всього. Вони все пам’ятають. А особливо, коли ще й бувають "прильоти". Є такі тварини, що і забиваються, і в будку ховаються. Погано себе почувають".

Як живуть евакуйовані через війну коти і собаки у Кременчуці на Полтавщині: відео
Собаки у клітці у притулку в Кременчуці. Суспільне Полтава

Серед 300 тварин притулку, що діє у Кременчуці при фонді, близько 100 ― із прифронтових та окупованих територій. Їх сюди привезли за час повномасштабної війни.

"Це Мар’їнка, Авдіївка, Бахмут, Курахове, Херсон. Багато тварин переселенців, це Сумська, Харківська, Чернігівська область. Перші 32 собаки ми прийняли 30 серпня 2022 року, це саме перші тварини із "гарячої" точки", ― розповіла Наталія Гребеннікова.

Де та як живуть коти і собаки, яких перевезли з фронту: притулок у місті Кременчук
Пес у притулку, яким опікуються волонтери у Кременчуці. Суспільне Полтава

Родина Гребеннікових, яка опікується притулком, почала будувати новий. За словами Наталії, їм потрібна допомога, щоб завершити роботи та перевезти тварин в більш комфортні умови. Волонтерка сказала:

"Ми купили ділянку 18 соток і зараз ми будуємо великий притулок, який буде європейського значення, який буде для адаптації тварин. Там буде зроблено все дуже гарно. Велика територія, і все буде зроблено на вищому рівні".

Нинішній притулок діє у Кременчуці із 2009-го року.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок