На Полтавщині відбулася гра "Сокіл" ("Джура") серед школярів. 5 червня за першість області змагалися команди старшої вікової категорії.
Що таке гра "Сокіл" ("Джура")
"Сокіл" ("Джура") ― це всеукраїнська військово-патріотична гра. Команди учасників називають роями. Спочатку кращих відбирають на місцевих рівнях, потім вони змагаються на обласному і всеукраїнському.
На Полтавщині обласний етап тривав 4 червня для молодшої вікової категорії та 5 червня ― для старшої. В останній були представлені 12 роїв-команд із громад області. Змагання влаштували на плаці університету "Полтавська політехніка". Вік учасників від 14 до 17 років.
За словами керівниці центру національно-патріотичного виховання Наталії Порубай, влаштовують гру для того, аби в умовах повномасштабної війни виховати патріотичне покоління, яке в майбутньому стане на захист держави.
Переможцями обласного етапу стали представники рою "Соколята" Миргородського опорного закладу "Лінгвіст". Вони представлять Полтавщину на всеукраїнських змаганнях у Закарпатті.
Що кажуть учасники гри "Сокіл" ("Джура") на Полтавщині
Аби вибороти першість в обласному етапі, кожен рій виконує завдання на семи локаціях. Долучилися, зокрема, учасники рою "Сіроманці" з села Вовчик Лубенської громади. Раніше діти ставали переможцями обласного та всеукраїнського етапів гри, розповів Суспільному школяр Ростислав Клепач:
"Мені більше до душі такі види як стрільба, також стройова підготовка важлива. Минулого року я посів перше місце зі стрільби в обласному етапі. Я як ройовий буду налаштовувати свою команду на перемогу, на бойовий дух".
Учасники демонстрували свої уміння, зокрема, при наданні домедичної допомоги й транспортуванні пораненого, під час розбирання та складання автомату, також метали гранати та стріляли із пневматичної зброї. Учасниця заходу Дар’я Одинець Суспільному розповіла:
"Я з рою "Гадяцькі вепри", з Гадяча, я ― учениця 10-го класу. Ми давно готуємося, я участь у "Джурі" беру уже три роки. Мені це дуже подобається, я вважаю, що зараз, коли у нашій країні війна, нам потрібно мати це патріотичне виховання. Це дуже чудово, коли діти цим "горять". У нас усі на такому позитиві їдуть, це дуже подобається усім".
Рій "Добротворці" із Шишацької громади розпочинали участь із конкурсу строю і маршової пісні. Учасниця заходу Софія Іваненко Суспільному сказала:
"Ми налаштовані на перемогу, ми приїхали сюди переможцями і повинні поїхати переможцями. Відбіркові завдання були такі як прес, розбирання і збирання автомату, складання магазину, "Впоряд". Було важкувато готуватися, але ми впоралися".
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok