Нове реабілітаційне відділення створили у 2-й міській лікарні Полтави. Запрацювало воно три тижні тому, розповів Суспільному його завідувач Сергій Постернак. Працюють у відділенні лікарі фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, масажисти, психологи. Розрахований новий підрозділ на понад 20 пацієнтів. Зокрема, нині тут лікують військовослужбовців та ВПО.
Спочатку зі спеціальним обладнанням, а потім на тренажерах займається військовослужбовець Михайло. Чоловік проходить лікування у новому реабілітаційному відділенні 2-ї міської лікарні Полтави.
"Після травми в мене було лікування, в процесі лікування було загострення і був інсульт перенесений на ногах. У мене права сторона обмежена, то працюють з рукою, комп’ютерна діагностика, фізичні вправи. Декілька годин зранку і потім після обіду ми займаємось постійно якимись вправами, щоб покращити кровообіг, рухливість, чутливість", — розповів військовослужбовець Михайло.
"У нього загострилось права сторона. Тому, у порівнянні з навантаженнями, які ми давали на минулому тижні, я його сьогодні поберіг. Бо в нього стала кисть боліти, плече і відповідно коліно, особливо п’ята, йому віддає в п’яту, то ми сьогодні дуже-дуже обережно", — продовжив фізичний терапевт Віктор Лебедєв.
Запрацював новий лікувальний підрозділ у 2-й лікарні три тижні тому. Розраховане відділення на понад два десятки пацієнтів. Зокрема, нині тут лікують військовослужбовців та переселенців, каже заввідділенням Сергій Постернак.
"Сучасна ситуація в країні склалася так, що спільнота потребує реабілітації для відновлення, як військових, як осіб тимчасово переміщених, які втратили здоров’я. До кожного пацієнта ми застосовуємо персональні методики дозовані, адаптовані фізичні навантаження, методика хіропрактики, лікування руками", — продовжив завідувач реабілітаційного відділення 2-ї лікарні Полтави Сергій Постернак.
Працюють у відділенні лікарі фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, масажисти, психологи.З кожним пацієнтом працюють індивідуально.
"Розробляємо кисть після інсульту, щоб вона краще працювала. На цьому багатофункціональному столі є 12 різних приладів, розробляють пальчики, також кисті. Різні вантажі ми можемо, як на здорову руку, так і на хвору руку додати, відняти, тобто все індивідуально", — ерготерапевтка Світлана Крестянінова.
На сучасних тренажерах займається з пацієнтами фізична терапевтка Євгенія Вишар. За їхньої допомоги, зокрема, відновлюють функціональність верхніх і нижніх кінцівок. Військовослужбовець Юрій на цьому тренажері займається вже водинадцяте.
"Подобається, те, що мені треба на пальці, на руку, для розробки. Якраз і навантаження такі, відчувається, що робити, що не робити. Видно, показує чи правильно я роблю, чи не правильно. Тут він не думає, як він виконує, він дивиться на екран, йому цікаво", — розповів військовослужбовець Юрій.
"Комп’ютер фіксує тільки правильне виконання дій, якщо Юрій буде робити щось неправильно, комп’ютер це не буде фіксувати. Тобто, ви бачите, що він зараз правильно все виконує і отримує свої бали", — фізична терапевтка Євгенія Вишар.
Як розповів Суспільному Сергій Постернак, облаштували відділення за гроші із бюджету громади.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok