Як цьогоріч можуть оздоровитися на літніх канікулах школярі на Полтавщині

Як цьогоріч можуть оздоровитися на літніх канікулах школярі на Полтавщині

Стаціонарні дитячі табори на Полтавщині не запрацюють і цього літа. Пов’язано це із відсутністю укриттів.

Про це Суспільному розповів заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко.

Цьогоріч на Полтавщині працюватимуть лише пришкільні табори. Інші не функціонуватимуть через відсутність укриттів.

"Ці об’єкти не можуть гарантувати повноцінний захист для дітей, адже немає укриттів на відповідну кількість людей. Попри всі виклики, продовжуємо піклуватися про дітей з малозабезпечених сімей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 17 дітей вирушили на оздоровлення та відпочинок у міжнародний дитячий центр "Артек". Це профінансувала держава", — уточнив Антон Чубенко.

Уже наприкінці цього тижня для 9-річної полтавки Іванни Моршни розпочнуться літні канікули.

"Я б хотіла поїхати з батьками на море, але зараз війна, і я не можу це зробити. Я буду гостювати у бабусі", — розповіла школярка.

Як цьогоріч можуть оздоровитися на літніх канікулах школярі на Полтавщині
Тетяна Моршна із донькою Іванною. Суспільне Полтава

"Цього року ми вирішили, що наша дитина буде оздоровлюватися у бабусі у селі. Нам здається, що це буде найбезпечніший варіант відпочинку. Ми хотіли її відправити у табір, але ті табори, які розташовані недалеко від нашого міста, вони закриті, на жаль, а ті, що далеко, ми ще боїмося", — поділилась полтавка Тетяна Моршна.

У Полтавській громаді пришкільні табори розпочнуть роботу із 3 червня. Відвідати їх планують майже три тисячі дітей, розповів начальник управління освіти Олег Кривень.

"У 44 закладах освіти громади, але на базі 41 закладу. Три початкові школи будуть здійснювати свою діяльність, як пришкільний табір, у сусідніх школах, де є укриття", — розповів начальник управління освіти Полтавської МР Олег Кривень.

За словами Олега Кривня, вартість харчування – 200 гривень на день. Для дітей пільгових категорій безкоштовне.

"Харчування буде здійснювати "Добробут" Полтавської громади. Тур буде 14 днів", — уточнив Олег Кривень.

Родина Сбоєвих із Щербанівської громади свого 8-річного сина хоче відправити у спортивний табір. Хлопець займається у гуртку змішаних бойових мистецтв.

Як цьогоріч можуть оздоровитися на літніх канікулах школярі на Полтавщині
Анастасія Сбоєва із сином. Суспільне Полтава

"Він дуже хоче оздоровитися, ми ухвалили рішення відправити нашу дитину, щоб він узяв участь в таборі. Для того, щоб набрався сил, для того, щоб наша дитина не так сильно нервувала під час обстрілів, тому що в нас на районі багато неприємних речейвідбувається для дітей", — розповіла мати 8-річного сина Анастасія Сбоєва.

В області дітей пільгових категорій хочуть відправити за кордон. Та поки перемовини щодо цього ведуться, розповів Антон Чубенко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок