У Полтаві влаштували забіг у пам’ять про полеглих воїнів 116-ї бригади ТрО

У Полтаві влаштували забіг у пам’ять про полеглих воїнів 116-ї бригади ТрО

Доповнено
У Полтаві влаштували забіг у пам'ять про загиблих 116-ї бригади ТрО
Учасники забігу. Суспільне Полтава

25 травня у Полтаві влаштували забіг "Spring Run" у пам'ять про загиблих захисників 116-ї бригади ТрО. Під час заходу збирали гроші для підтримки підрозділу аеророзвідки "Соловей".

Про це повідомила кореспондентка Суспільного із місця події.

Змагання стартували близько 10:00 у місцевому паркові Перемога. На початку заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих під час російсько-української війни бійців.

У Полтаві влаштували забіг у пам’ять про полеглих воїнів 116-ї бригади ТрО
Вшанування полеглих воїнів хвилиною мовчання. Суспільне Полтава

Участь у забігові узяли пів тисячі людей, віком від 3 до 78 років, які пройшли попередню реєстрацію, розповів Суспільному виконувач обов'язків директора Полтавського обласного центру фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх", який є співорганізатором заходу, Олександр Іванов.

"Це фізкультурно-оздоровчі заходи, вони раніше проводились просто як забіги, без присвячення пам’яті захисникам. А у пам'ять воїнів сьогодні (25 травня — ред.) уперше. Чому вирішили, бо хто пам’ятає загиблих – той має майбутнє", – розповів Олександр Іванов.

З його слів, у забігові визначили чотири дистанції для різних вікових категорій. Зокрема, для дітей від 8 до 12 років – відстань 500 метрів. Дорослі можуть біти від 1 до 5 кілометрів. Переможців визначатимуть на дистанціях 3 та 5 кілометрів.

"Всі учасники отримають медаль за участь, а ті, які бігли дистанції 3 та 5 кілометрів, будуть розділені на категорії – чоловіки і жінки, і будуть отримувати ще й кубки за перше, друге і третє місце", – додав Олександр Іванов.

У Полтаві влаштували забіг у пам’ять про полеглих воїнів 116-ї бригади ТрО
Діти, які узяли участь у забігові. Суспільне Полтава

"Я вирішила (брати участь у забігові — ред.), тому що мені треба відновлювати дихання, а ще це корисно для здоров’я. І ще я танцюю аж три роки і я сьогодні (25 травня — ред.) бігла 500 метрів", – сказала 8-річна учасниця забігу Анна Попенко.

"Наш тренер із бальних танців запропонував нам долучитися до цього чудового заходу, ми сьогодні (25 травня — ред.) уперше брали участь, проте доньці так сподобалося, надихнулася цим бігом, що обов’язково будемо продовжувати", – додала мама Анни Попенко Марина Попенко.

У Полтаві влаштували забіг у пам’ять про полеглих воїнів 116-ї бригади ТрО
Посвідчення учасників забігу. Суспільне Полтава

Під час заходу збирали гроші для підтримки 116-ї бригади ТРО, а саме підрозділу аеророзвідки "Соловей", який хоче закупити антени для засобів радіоелектронної боротьби. Для цього на вході до парку поставили скриньку для грошей.

Долучився до забігу і 41-річний військовий Дмитро Кербут. Чоловік із перших днів повномасштабного вторгнення служив у 116-ї бригади ТрО та отримав поранення.

"Працювали на Сумському напрямкові два рази і на Донбасі, під Соледаром. От під Соледаром і отримав поранення. Уже майже півтора роки лікуюсь. І сьогодні (25 травня — ред.) долучився до забігу на 5 кілометрів у пам'ять про нашу бригаду, хлопців, героїв, які, на жаль, полягли і героїв, які зараз боронять кордони нашої країни. Після операції важкувато, але 5 кілометрів ще долаю, сили є". – розповів Дмитро Кербут.

У Полтаві влаштували забіг, щоб зібрати гроші для підрозділу аеророзвідки "Соловей"
Учасники забігу. Суспільне Полтава

Організаторами заходу, окрім Полтавського обласного центр "Спорт для всіх", є й комунальний заклад "Ветеранський центр Полтави" та благодійна організація "Полтавський батальйон небайдужих".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок