Як картопля та інша городина відходять від заморозків на Полтавщині

Як картопля та інша городина відходять від заморозків на Полтавщині

На Полтавщині овочеві і фруктові культури відновлюються після заморозків. Цьому сприяє підвищення середньодобової температури повітря та збільшення кількості опадів. Найбільше приморозки вплинули на помідори, картоплю, перець та баклажани.

Цьогоріч великих збитків аграріями завдали травнені заморозки. Вони нанесли шкоди більшості овочевих культур, розповів Суспільному завідувач кафедри рослинництва аграрного університету Володимир Гангур.

"Із тих культур, які переважна більшість огородників вирощують, - це томати, перець, баклажани. І звичайно, що картопля, яка пошкоджується навіть при заморозках -1 -2 градуси", — пояснив завідувач кафедри рослинності аграрного університету Володимир Гангур.

Як картопля та інша городина відходять від заморозків на Полтавщині
Полтавець поливає пошкоджену заморозками розсаду. Суспільне Полтава

Після заморозків люди намагаються відновити примерзлі рослини. А деякі змушені знову засаджувати свої городи, оскільки частина культур вимерзла, говорить Неля Новікова.

"Я заново садитиму. Огірок не пересаджується, він як змерз, то він змерз. Буряк, морква – це таке, що його не пересадиш. Його треба знову садити", — пояснила місцева жителька Неля Новікова.

Як заморозки впливають на виноград
Пошкоджений заморозками виноград. Суспільне Полтава

Від 22 травня і протягом наступних чотирьох днів в області буде тепла погода. Вночі прогнозують 10-15 градусів тепла, денна температура – від 22 до 27 градусів вище нуля, розповіла Суспільному синоптикиня Людмила Семенова. Потепління сприяє відновленню уражених рослин, розповів Володимир Гангур.

"Повинні бути температури, вище 15 градусів, це середньодобова температура. А найбільш оптимальна температура – це у межах 25-27 градусів", — сказав пояснив завідувач кафедри рослинності аграрного університету Володимир Гангур.

Як капуста відходить від заморозків на Полтавщині
Капуста та полуниця на городі жителів Полтави. Суспільне Полтава

За словами науковця Володимира Гангура, нині у догляді за рослинами краще користуватися стимуляторами та мікродобривами. Це вбереже городину за необхідності від несприятливої погоди.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок