На Полтавщині чоловіка засудили через незаконне отримання компенсацій за поселення ВПО

На Полтавщині чоловіка засудили через незаконне отримання компенсацій за поселення ВПО

У Кременчуцькому районі призначили штраф чоловікові, який подавав заяви на виплати за безплатне поселення ВПО. Як з’ясували правоохоронці, гроші він отримував незаконно.

Як стало відомо Суспільному з Єдиного державного реєстру судових рішень, обвинувачений ― уродженець Київщини. Він одружений, не працював, має інвалідність. Раніше судимостей у чоловіка не було.

Справу щодо шахрайства розглядали у Глобинському райсуді Полтавщини. За матеріалами справи, у лютому 2023-го року чоловік подав заяву до управління соціального захисту населення Глобинської громади про те, що він безплатно розмістив у своєму помешканні ВПО. Йому надали понад 1,5 тисячі гривень компенсації за комунальні послуги. При цьому власник житла отримав від переселенців також 2 тисячі гривень за оренду, тому не мав права на компенсацію. У заяві він вказав, що у січні в його будинку безплатно проживали п’ятеро внутрішньо переміщених осіб.

Також за січень 2023-го він отримав 1380 гривень від Червоного Хреста ― це ще одна компенсація за безплатне поселення ВПО. Таких же компенсацій він просив упродовж ще дев’яти місяців ― до жовтня 2023-го. У заявах вказував, що у нього безплатно проживають двоє переселенців, які насправді виїхали у лютому та червні. Загалом за цей час обвинувачений отримав понад 20 тисяч гривень компенсацій від Червоного Хреста.

Чоловіка обвинуватили у шахрайстві ― заволодінні чужим майном, вчиненому повторно шляхом обману. Він визнав свою провину й пішов на угоду зі слідством. Обвинуваченому призначили понад 38 тисяч гривень штрафу. Вирок можна оскаржити упродовж 30 днів з моменту проголошення.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок