У Полтаві профінансують ремонт аварійного колектора: коли відновлять цілодобове водопостачання

У Полтаві профінансують ремонт аварійного колектора: коли відновлять цілодобове водопостачання

У Полтаві дали гроші на ремонт аварійного колектора
Бетонне кільце колодязя. Суспільне Полтава

Депутати Полтавської міської ради погодили рішення про спрямування грошей на ремонт колектора, через провал якого обмежили водопостачання у місті. Сума, яку погодилися надати, менша, ніж потрібна комунальникам.

Рішення про спрямування грошей депутати міської ради підтримали під час засідання позачергової сесії міської ради 15 травня. Про це Суспільному стало відомо з онлайн-трансляції засідання.

Згідно з проєктом рішення, для ремонту колектора міська рада надасть обласному комунальному підприємству "Полтававодоканал" 10 мільйонів гривень. Це на 5 мільйонів менше, ніж потрібно комунальникам на ремонт.

"Був запит на 15 мільйонів. Міською радою погоджено, депутатським корпусом, і знайдено в терміновому форматі, бо в бюджеті у нас таке не було закладене, 10 мільйонів гривень. Я продовжую переговори з міжнародною організацією «Unisef» по підтримці якраз на ту суму, якої не вистачає", — розповіла секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.

Під час засідання сесії виконувач обов'язків гендиректора "Полтававодоканалу" Олег Мізік сказав, що 10 мільйонів гривень не вистачить для ремонту колектора. Тому не може обіцяти, коли його завершать . Але, за словами Мізіка, нині на ділянці тривають роботи, якщо більше не буде аварій на трубопроводі, населенню відновлять цілодобове постачання води орієнтовно за 10 днів.

На ремонт ділянки напірного каналізаційного колектора необхідно 15 мільйонів 107 тисяч 863 гривні. Стільки передбачили у тендері, який оголосило обласне комунальне підприємство "Полтававодоканал". Про це Суспільному стало відомо із сайту публічних закупівель "Prozorro". Згідно із тендером, кінцевий строк подання пропозицій – 18 травня, а 20 травня – початок аукціону.

Чому сталася аварія на колекторі у Полтаві

Аварія сталася 6 травня 2024-го року на ділянці Супрунівської головної каналізаційної насосної станції у Полтаві. Порив виник через зношеність труби.

Як повідомляла раніше речниця підприємства "Полтававодоканал" Інна Рудяк, вирішити питання щодо фінансування пообіцяла секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.

Загальна протяжність колектора 3 300 метрів, а аварійної ділянки – пів кілометра. Мережі проклали майже 50 років тому.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок