Питання від президента задавали виборцям у Полтаві

Питання від президента задавали виборцям у Полтаві

Питання від президента задавали виборцям у Полтаві
. Суспільне Полтава

У Полтаві біля виборчих дільниць проводять опитування – 5 питань від президента. Людей опитували після голосування. Вони мали поставити відповідні відмітки біля питань. Анкети з відповідями волонтерка поміщала у спеціальний картонний ящик. Яка організація проводить опитування, Суспільному жінка не відповіла.

Волонтерка опитує громадянина щодо 5 питань від президента
Волонтерка опитує громадянина щодо 5 питань від президента. Суспільне Полтава

Самі ж питання в анкеті стосувалися довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах, створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей, скорочення кількості народних депутатів до 300, легалізації канабісу в медичних цілях і права України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.

Волонтерка Валентина Москаленко
Волонтерка Валентина Москаленко. Суспільне Полтава

"Я питаю: "Бажаєте відповісти на 5 питань?". Хто махне рукою і йде, а хто хоче відповідає. Хто як хоче. Незалежне опитування. Я волонтер. А ці дані ми потім передаємо координатору по телефону, у них тут на Раїси Кириченко є штаб", − розповіла волонтерка Валентина Москаленко.

Голова дільниці № 141 Тетяна Павленко
Голова дільниці № 141 Тетяна Павленко. Суспільне Полтава

"Потрібно було попереджати? Звісно. Законно чи не законно я не знаю. Мабуть, якщо вони тут стоять і у них вказівка від президента, то, мабуть, законно", − вважає голова дільниці № 141 Тетяна Павленко.

Скринька для збору анкет із заповненими питаннями
Скринька для збору анкет із заповненими питаннями. Суспільне Полтава

Скринька для збору анкет із заповненими питаннями
Скринька для збору анкет із заповненими питаннями. Суспільне Полтава

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський у відеозверненні повідомив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань. У роз'ясненні від Офісу президента йдеться, що це не референдум, а хочуть зрозуміти потреби громадян. За даними координаторки громадянської мережі "ОПОРА" Ольги Айвазовської, це опитування обійдеться орієнтовно у 103 мільйони гривень. Партія "Слуга Народу" повідомила, що всеукраїнське опитування фінансуватиметься коштом політсили.

На початок