У Полтаві встановили додаткові 10 інформаційно-довідкових табличок. Їх розмістили на фасадах будівель або біля споруд, які є архітектурними та історичними памʼятками.
Це — друга серія табличок, яку обрали ще 2021-го, а встановили лише цьогоріч, розповів Суспільному ініціатор проєкту Артур Кобзар.
Їх розмістили на:
- Колишній будівлі земського ремісничого училища;
- Пам’ятці "Іподром";
- Будинку батьків Симона Петлюри;
- Колишній будівлі земельного банку;
- Колишній будівля Олександрівського реального училища;
- Вокзалі станції "Полтава-Південна";
- Пам’ятці "Клуб залізничників";
- Вокзалі станції "Полтава-Київська";
- Комплексі будівель Полтавської обласної лікарні;
- Пам’ятці "Торгівельні ряди".
Ініціював проєкт співзасновник ГО "Полтавська платформа" Артур Кобзар. Дизайн табличок розробили 2018-го, розповів він. Взяли за основу міжнародний досвід європейських міст та українського Львова.
"Є велика загроза, що ці пам’ятки архітектури не збережуться через їх руйнування, недогляд або знесення. А взагалі історія Полтави дуже цікава для туристів і для жителів міста, тому вирішили, що цей проєкт має реалізуватись. Часто бачу, що люди зупиняються і читають ці таблички. Минуло 6 років, і ми доставили ще 10 до тих 22, які вже були встановлені".
"Дивились, щоб це була якась цікава будівля, історичні осередки або ті місця, де перебуває багато людей. Із 10 об’єктів – чотири навчальні заклади", - додав архітектор та краєзнавець Артур Ароян.
Інформаційні таблички накриті склом та мають QR-код.
"Ви можете їх зісканувати — і вас переадресує на розділ сайту "Save Poltava", де є більше інформації про ці об’єкти та фото. Інформація на сайті постійно оновлюється", - додав Артур Ароян.
За словами Артура Кобзаря, співорганізатором проєкту став і громадський діяч Денис Старостін. Із підготовкою текстового змісту табличок допомогли представники ГО "Save Poltava", зокрема, Артур Ароян. Встановлення узгоджували з департаментом культури Полтавської міської ради.
Попередні 22 інформаційно-довідкові таблички встановили у Полтаві у серпні 2018 року.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok