"Зелені кімнати" на Полтавщині: де працюють

"Зелені кімнати" на Полтавщині: де працюють

Зелена кімната поліція
Зелена кімната. Суспільне Полтава

У Полтавській області запрацювали три "зелені кімнати" у відділах поліції. Це – у Кременчуці, Лубнах і Миргороді.

"Зелена кімната" спрямована на те, щоб отримати достовірні дані від неповнолітніх, які є потерпілими, свідками чи підозрюваними у злочинах. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла начальниця ювенальної превенції поліції Полтавщини Ірина Москаленко.

Це не означає, що це зелене приміщення. Це два суміжні приміщення. Одне обладнане для спеціалістів: це слідчі, прокурори, ювенальні працівники. Інша кімната – кімната дружня до дитини. Вона оформлена таким чином, щоб мінімізувати ризики, які можуть їй нагадувати про якусь травмуючи подію або завдавати додаткового тиску.
"Зелені кімнати" на Полтавщині: де працюють
Іграшки для дітей. Суспільне Полтава

У "зеленій кімнаті" з дитиною працюватиме психолог, який готуватиме запитання з урахуванням виду правопорушення, віку і стану дитини. Антураж кімнати має допомогти йому в тому, щоб налаштувати дитину на відверту розмову.

Слідчий або інші спеціалісти можуть вносити корективи у ці запитання. Вони можуть додатково вказувати психологу, що вони хочуть дізнатися від дитини, а він уже переформатовує запитання під стан дитини. Щоб не травмувати дитину зайвий раз, іде запис розмови у цій кімнаті. Дитина може в цій кімнаті працювати не більше двох годин з перервою після години.
"Зелені кімнати" на Полтавщині
Ірина Москаленко в ефірі радіо "Полтава" разом з ведучим Олександром Бобошком. Суспільне Полтава

Якщо неповнолітній став фігурантом злочину, слідчий виносить постанову про залучення до процесу психолога.

Психолог працює з дитиною. Там є і вступна фаза, і фаза вільної розповіді, налагодження контакту. Передбачено, що слідчий спілкується тільки з психологом, щоб не впливати на дитину. Якщо психолог встановив контакт, то він його вже буде тримати і з кожним кроком дитина буде все більше розкриватися. І не буде сторонніх впливів, якщо зайде слідчий і ще захоче щось додатково спитати.

Робота психолога з дитиною у "зеленій кімнаті" дозволить створити належні емоційні умови під час допиту чи опитування, розповіла Ірина Москаленко.

Основна формула роботи в цій кімнаті – це безпечний дорослий. Ми вважаємо, що це саме психолог, який буде встановлювати контакт з дитиною. Також це безпечне місце – це ці "зелені кімнати". І це дорівнює "дитина у безпеці". Головна мета психолога – дати дитині підтримку, що є люди, які зможуть її захистити, дати певну атмосферу безпеки. Це те, що дитина не буде піддана повторним допитам, запрошенням у суд.

Повністю інтерв’ю про роботу «зелених кімнат» на Полтавщині слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок