Чому будинок на вулиці Квітучій у Полтаві досі не відновлюють після вибуху

Чому будинок на вулиці Квітучій у Полтаві досі не відновлюють після вибуху

Будинок на Квітучій: проєктно за мільйон
Багатоповерхівка на вулиці Квітучій після вибуху. Фото: Суспільне Полтава/будинок на вулиці Квітучій, 8/6 вересня 2023

Роботи у багатоповерхівці на вулиці Квітучій у Полтаві, де влітку 2023-го вибухнув газовий балон, планують почати наприкінці травня. Полтавська міськрада вже замовила проєктні роботи вартістю 1,1 мільйони гривень.

Про це стало відомо з сайту Prozorro.

Щодо будинку на Квітучій прийшли результати експертизи. Проведені дослідження показали, що замінювати фундамент та розбирати несучі конструкції не потрібно. Такі висновки надали спеціалісти "Полтавської політехніки". Про це Суспільному розповів перший заступник міського голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

Перевіряли ґрунт, перевіряли геодезію, перевіряли фундамент, цілісність фундаменту, перевіряли опори. Сьогодні є обладнання, яке дає можливість за допомогою ультразвуку, інших сучасних технологій, дослідити якість бетону, якість кладки, ступінь стискання і руйнування. Експертиза показала нам, наші побоювання не підтвердилися, що зруйнований фундамент і основні конструкції несучі, тому це вселяє нам надію у те, що набагато швидше зробимо, ніж планували, - повідомив Валерій Пархоменко.
Чому будинку на вулиці Квітучій у Полтаві досі не відновлюють
Наслідки вибуху газового балону. Фото: Суспільне Полтава

Замовлення проєктної документації

Обстеження технічного стану будівельних конструкцій будинку на Квітучій буде ФОП Роман Мягкохліб. Саме він став переможцем тендеру на виготовлення проєктно кошторисної документації.

За словами Пархоменка, коли буде готова проєктно-кошторисна документація, стане відомо, скільки потрібно грошей на відновлювальні роботи. Їх спрямують із бюджету громади.

Десь до місяця на виготовлення проєктно-кошторисної документації, потім два тижні на тендер, тиждень на оскарження – і можемо виходити на роботи. Це буде високої небезпечності робота, але в нас є підприємства, які ліцензовані, які можуть цю роботу проводити вручну. Будуть розбиратися ці квартири, які зруйновані. Тобто перекриття, однозначно будуть стіни витягуватися, двері, балкони. До кінця квітня робиться проєкт, тендер, я сподіваюсь, що на кінець травня ми можемо вийти на роботи, - розповів заступник Полтавського міського голови.

Що відомо про вибух у багатоповерхівці на вулиці Квітучій

У багатоквартирному будинку на вулиці Квітучій вибух стався близько 22:00 6 серпня 2023-го. Як розповідав Суспільному речник рятувальників регіону Віталій Шкаревський, через вибух газового балону травми отримали три людини. Власник балона, якого госпіталізували, помер.

Жителям багатоповерхівки спрямували по 10 тисяч гривень допомоги. По 5 тисяч отримали люди з будинку навпроти, в яких частково пошкоджені вікна і яких не відселяли після вибуху.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок