Боротьба з амброзією у Полтавській громаді: скільки грошей планують витратити

Боротьба з амброзією у Полтавській громаді: скільки грошей планують витратити

На боротьбу з амброзією у Полтавській громаді 2024-го року необхідно понад 7 мільйонів гривень. Найбільше із цієї суми спрямовують на придбання препарату, яким оприскують рослини. Частину грошей для закупівлі уже виокремили.

Скільки грошей на боротьбу з амброзією потрібно у Полтаві

На боротьбу з амброзією у Полтаві 2024-го року необхідно 5 мільйонів 386 тисяч гривень. Більша частина суми потрібна на придбання спеціального препарату, решта – на зарплату та пальне. Нині уже спрямували 5 мільйонів гривень. Решту – 386 тисяч – можуть додатково надати під час сесії Полтавської міської ради. Попередньо таке рішення схвалили на засіданні постійної комісії з питань містобудування 19 квітня. Суспільному про це стало відомо з онлайн-трансляції.

Під час засідання начальник комунального підприємства «Декоративні культури» Ігор Ляшко повідомив, що 5 мільйонів гривень, які уже є, вистачить на ліквідацію рослин на 160 гектарах загальноміських територій Полтави. За його словами, всередньому потрібно 100-120 метрів кубічних речовини "Амбростоп", щоб двічі обробити загальноміські території.

"Два рази через те, що амброзія – це рослина, яка починає сходити перший раз у червні, а другий раз активно наприкінці літа, коли спека, яка провокує її ріст. Якщо боротися із нею один раз, то ефекту не буде", — пояснив начальник комунального підприємства "Декоративні культури".

Комунальне підприємство "Декоративні культури" провело тендер на придбання 120 метрів кубічних засобу для боротьби з амброзією. Вартість препарату – 3 мільйони 571 тисяча 200 гривень. Тобто по 29 тисяч 760 гривень за один метр кубічний. Із переможцем планують укласти угоду.

"Щербанівська сільська рада купила за ціною по 60 тисяч гривень за метр кубічний. Минулого року, якщо аналізувати за метр кубічний, то є ціни 80 тисяч гривень у Богодухівському районі Харківської області, Миколаївська, Сумська – 97 тисяч. Щербані минулого року по 80 тисяч купували", — сказав Ігор Ляшко.

Скільки грошей на боротьбу з амброзією потрібно у селах Полтавської громади

"По старостатах ще треба обробити 50 гектарів землі двічі. Для цього потрібно ще 38 метрів кубічних препарату "Амбростоп". 80 % від усієї суми, яка витрачається на боротьбу з амброзією, це вартість препарату".

За словами Ігоря Ляшка, для боротьби з амброзією у старостатах необхідно іще майже 2 мільйони гривень. Більшість суми використають на придбання препарату, решту на зарплатню та пальне.

Члени постійної комісії з питань містобудування 19 квітня погодили спрямування і цієї суми. Остаточне рішення буде за рішенням сесії.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок