У Полтаві мусульмани відзначили Ураза-Байрам: які традиції

У Полтаві мусульмани відзначили Ураза-Байрам: які традиції

У Полтаві мусульмани відзначили Ід аль-Фітр, або ж Ураза-Байрам. Це завершення місяця Рамадан, під час якого тридцять днів мусульмани дотримуються суворого посту у світлий час доби.

Коли відзначають Ураза-Байрам 2024-го року

2024-го року Ураза-Байрам або Ід аль-Фітр припало на 10 квітня. Це одне із двох головних свят в ісламі. Щораз його відзначають у різну дату.

У Полтаві мусульмани відзначили Ураза-Байрам
Мусульмани під час намазу у мечеті 10 квітня 2024 рік. Суспільне Полтава

"Пов'язане це свято з тим, що це перший день розговіння, коли мусульмани 30 днів тримали піст, відмовлялися від їжі, пиття і всього, що порушує піст, і при цьому контролювали себе, свої серця, відмовлялися від усіх видів гріхів і так далі. Сьогодні вже можна їсти, люди насолоджуються цим, радіють, вітають один одного, таким чином святкують", — пояснив імам Беслан Баккаєв.

У Полтаві мусульмани відзначили Ураза-Байрам 2024
Мусульмани під час намазу у мечеті 10 квітня 2024 рік. Суспільне Полтава

Які традиції святкування Ураза-Байрам

Напередодні свята люди прикрашають свої оселі та мечеть, готують подарунки, розповіла Суспільному мусульманка Аміна Баккаєва. Також підбирають одяг.

"Залежить від країн, наприклад, в арабських країнах дуже сильно поширено перед днем цього свята купувати ошатний одяг. Зазвичай це буває такий довгий одяг, називається абая. Головні убори – тюбетейки і для дружин, і для своїх дітей", — сказав помічник настоятеля Сайфуллаг Мустафаєв.

У Полтаві відзначили Ураза-Байрам
Мусульмани у полтавській мечеті 10 квітня 2024 рік. Суспільне Полтава

Після молитви люди у святковому вбранні збираються біля столів та спілкуються один з одним.

"Зазвичай традиційно ми готуємося звечора, як уже відомо, що кінець місяця Рамадана ми також визначаємо по спостереженню за тим, чи вийшов новий місяць, чи ні. Якщо ми побачили місяць, тоді ми вже знаємо, що на завтра в нас свято, і готуємо солодощі, різні пригощання, інші страви, плов", — розповіла мусульманка Каріна Баккаєва.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок