У Полтаві хочуть перевиховувати кривдників: на сесії міськради можуть затвердити програму

У Полтаві хочуть перевиховувати кривдників: на сесії міськради можуть затвердити програму

У Полтавській громаді можуть почати перевиховувати кривдників. Відповідну програму погодили члени постійної комісії з питань розвитку культури та соціального захисту населення міськради. Працювати із кривдниками зможуть за рішенням суду або їх добровільною згодою.

Програма для кривдників погодили члени постійної комісії з питань розвитку культури та соціального захисту населення Полтавської міськради 24 квітня 2024-го року. Про це Суспільному стало відомо з онлайн-трансляції засідання.

Згідно з додатком до проєкту рішення, програма має на меті зміну насильницької поведінки кривдника. Досягати цього планують шляхом формування у нього відповідального ставлення до власної поведінки та її наслідків, сприяння розвитку у нього емоційного інтелекту та самосвідомості тощо. З учасниками програми мають працювати психолог, психотерапевт та психіатр.

"Ми можемо працювати з кривдником після того, як суд виносить рішення про направлення кривдника на перевиховання. До речі, станом на сьогодні (24 квітня 2024-го року – ред.) у нас уже є дев’ять таких рішень суду. У нас є статистика, що 2023-го року до нас надійшло 653 звернень від органів Національної поліції. А за півтора квартали 2024-го року у нас таких 463 звернення", — розповіла під час засідання директорка міського департаменту культури, молоді та сім’ї Олени Ромас.

За словами Олени Ромас, програмою не передбачене фінансування заходів. Спеціалісти, які працюватимуть із учасниками програми, є фахівцями міських департаментів, тому вони отримують зарплату за основним місцем роботи.

"Це не програма, з якими ми зазвичай працюємо, вона не має фінансів, ресурсного забезпечення. Тут розписаний алгоритм дій, як ми маємо діяти в роботі з нашими кривдниками", — сказала Олена Ромас.

Окрім проходження програми за рішенням суду, долучитися до неї можна добровільно, йдеться у проєкті рішення.

"Перед початком роботи з кривдником спочатку відбувається діагностування кривдника. Долучають лікарі-психіатри, лікарі-наркологи, які мають поспілкуватися з кривдником і визначити чи людина схильна до наркозалежності, чи алкозалежності, чи, що його спонукає до такої поведінки. Після завершення діагностичного блоку, здійснюється мотиваційний блок. Тобто починається безпосередня робота з кривдником. Ми пропонуємо, щоб цим напрямом займалися фахівці з Центру соціальних служб", — розповіла Олена Ромас.

За її словами, наприкінці визначають, чи з’явилася в учасників мотивація до змін. Також Олена Ромас повідомила, що приміщення для проведення занять нині шукають.

Затвердити програму мають депутати міської ради під час сесії 26 квітня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок