300 тисяч гривень доходів: як на Полтавщині розвивають сортування сміття

300 тисяч гривень доходів: як на Полтавщині розвивають сортування сміття

Понад 120 тонн відходів відсортували працівники комунального підприємства "Екосервіс―2022" на Полтавщині. Це зробили менше ніж за рік у рамках проєкту міжмуніципального співробітництва, який реалізують у чотирьох громадах.

Як почали проєкт сортування сміття на Полтавщині

Ініціативу щодо сортування сміття на Полтавщині впровадили у рамках проєкту міжмуніципального співробітництва між чотирма громадами: Пирятинською, Гребінківською, Новооржицькою та Чорнухинською.

300 тисяч гривень доходів: як на Полтавщині розвивають сортування сміття
Баки для сортування. Фото: Суспільне Полтава

Витрати на обладнання та техніку профінансували за рахунок німецької федеральної компанії "GIZ". А для роботи створили комунальне підприємство "Екосервіс―2022", розповів Суспільному його керівник Олександр Котенко.

Як на Полтавщині розвивають сортування сміття
Сортувальна лінія. Фото: Суспільне Полтава

"Активно сортування розпочалося з літа 2023-го року. Це не тільки Пирятинська громада, сортувати почали всі чотири громади, які брали участь у створенні цього підприємства воно спільне. За кошти проєкту нам було закуплено навантажувач, сортувальну лінію, сміттєвоз і контейнери, а також прес", ― повідомив директор.

Як сортують сміття на Полтавщині

У чотирьох громадах розмістили майже 500 контейнерів для роздільного збору відходів. Зеленого кольору ― для скла, а жовтого ― для паперу, картону і пластику. Їх забирають сміттєвозами по черзі.

Сортування сміття у Пирятині
Жителька міста Пирятин Валентина Приказчик. Фото: Суспільне Полтава

Жителька міста Пирятин Валентина Приказчик Суспільному розповіла:

"Мені не складно сортувати. Понаписувано (на баках ― ред.), значить, потрібно його по сортах сортувати. Так і кидаємо: туди змішані відходи, а тут ― пластик, папір, скло".

Папір та пластик збирають у жовті баки разом, а потім на базі підприємства працівники розділяють їх. Зокрема, пластик також сортують за кольорами, бо на нього різна ціна, розповів директор КП "Екосервіс―2022".

На Полтавщині розвивають сортування сміття
Відсортований і спресований пластик. Фото: Суспільне Полтава

Відсортовані відходи пресують за допомогою спеціального обладнання, аби їх було простіше перевозити. Інженер установи Антон Євдощенко Суспільному розповів, що в одному тюкові спресованого пластику приблизно 90 кілограмів, а картону ― від 300 і більше.

У Пирятині на Полтавщині розвивають сортування сміття
На Полтавщині розвивають сортування сміття. Фото: Суспільне Полтава

За словами директора КП "Екосервіс―2022" Олександра Котенка, баки для роздільного збору сміття почали встановлювати навесні 2023-го. Поруч із ними розміщені контейнери і для загальних відходів. Їх забирають і відвозять на полігон працівники іншого комунального підприємства "Каштан".

Як заробляють на сортуванні сміття на Полтавщині

Нині роботу комунального підприємства фінансують із бюджетів чотирьох громад. Суми залежать від кількості місцевих жителів. Загальний бюджет установи 2023-го року склав близько 2 мільйонів гривень. Олександр Котенко розповів:

"До кінця 2023-го року підприємство зібрало 72 тонни відходів. Це вже готова продукція, яку реалізували майже на 300 тисяч гривень. Цього року вже підприємство активно почало працювати, вийшли на рівень десь 50 тонн, це у нас тільки березень почався".

300 тисяч гривень доходів: як на Полтавщині розвивають сортування сміття
Сортувальна станція. Фото: Суспільне Полтава

За словами керівника установи, до кінця року планують вийти на самоокупність, аби працювати за рахунок зароблених грошей, а не брати фінансування із місцевих бюджетів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок