Боротьба за автостоянки у Полтаві: підприємство "Карсад-1" звинувачує місцеву владу у рейдерстві

Боротьба за автостоянки у Полтаві: підприємство "Карсад-1" звинувачує місцеву владу у рейдерстві

Комунальне підприємство "Полтава-Сервіс" Полтавської міської ради розірвало договір з приватним підприємством "Карсад-1", яке обслуговує сім автостоянок у місті. Директор останнього Валентин Артем’єв вважає таке рішення незаконним та звинувачує "Полтава-Сервіс" у створенні штучного боргу.

Позиція приватного підприємства

Сім автостоянок у Полтаві обслуговує приватне підприємство "Карсад-1". Директор Валентин Артем’єв веде свій бізнес з 1996 року. Розповів, що будував автостоянки за власні гроші. Орендує земельні ділянки у комунального підприємства "Полтава-Сервіс".

Боротьба за автостоянки у Полтаві
Одна з автостоянок. Фото: Суспільне Полтава

"Усі 30 років ми працювали і знаходили спільну мову з владою і жодних конфліктів ніколи не було", — повідомив директор підприємства "Карсад-1" Валентин Артем’єв.

За його словами, комунальне підприємство підняло вартість оренди землі. Втім письмово не попереджало про це. Як розповів підприємець, потім "Полтава-сервіс" пропонувало підписати додаткову угоду до існуючого договору вже з підвищеною ціною.

Підприємство "Карсад-1" звинувачує місцеву владу у рейдерстві
Підприємство "Карсад-1" звинувачує місцеву владу у рейдерстві. Фото: Суспільне Полтава

"Підвищили оренду з 70 приблизно тисяч, яка була, до 150 тисяч. Вона економічно нічим не обґрунтована. У цьому й полягає суть рейдерської схеми. Спочатку підприємство потрібно зробити неплатоспроможним, зробити йому штучний борг, який, на нашу думку, взагалі не існує. Після чого було одностороннє розірвання договорів, яке ми також вважаємо незаконним. Чітко зазначили провести демонтаж всього нерухомого майна, яке є на наших автостоянках і їх звільнити",— додав Валентин Артем’єв.

Позиція комунального підприємства

Договір "Полтава-Сервіс" з "Карсад-1" розірвало у грудні 2023-го.

"Таких сум підняття не було апріорі. Якщо й було підняття суми, то це було в розмірі приблизно 5%. Кожен рік у нас згідно з Земельним кодексом піднімається орендна ставка землі. Це на всі земельні ділянки, які Полтавська міська рада здає в оренду. Цей підприємець винен Полтавській громаді більше 800 тисяч гривень. Ми не можемо укладати з боржниками нових договорів", — повідомив начальник КП "Полтава-Сервіс" Денис Поліщук.

Начальник "Полтава-Сервісу" стверджує: підприємницька діяльність "Карсад-1" — незаконна

"Він без погодження з Полтавською міською радою зареєстрував (майно на орендованій землі – ред.). Суд скасував всі його незаконні дії. Немає з ними зараз ніяких домовленостей, тому це питання будуть вирішувати правоохоронні структури", — додав Денис Поліщук.

Як реагує поліція

Із заявою до поліції "Карсад-1" звернувся у грудні минулого року, розповів речник райуправління поліції Василь Зуб.

"За даним фактом розпочате кримінальне провадження слідчим підрозділом Полтавського районного управління поліції з правовою кваліфікацією частини 1 статті 364 Кримінального кодексу України, а саме за зловживання владою або службовим становищем", — розповів речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок