Турецький пластичний хірург провів майстер-клас для медиків у Полтаві

Турецький пластичний хірург провів майстер-клас для медиків у Полтаві

Майстер-клас для полтавських медиків 26 лютого у 2-й міській лікарні Полтави провів пластичний хірург із Туреччини Хакан Агір. Іноземний медик зробив операції двом пацієнтам. Разом із місцевими хірургами усували складні дефекти м’яких тканин шкіри.

Про це Суспільному розповів директор закладу Максим Дудченко.

"Є великий дефект м’яких тканин шкіри та підшкірно-жирової клітковини, близько дев’яти відсотків на лівій нижній кінцівці. Запланована етапна пересадка шкіри, з використанням новітніх методик і з використанням зовсім інших підходів, що стосується трансплантації шкіри", — повідомив завідувач хірургічного відділення №1 2-ї міської лікарні Полтави Олексій Кизименко.

Турецький пластичний хірург Хакан Агір у Полтаві
Турецький пластичний хірург Хакан Агір. Суспільне Полтава

Як розповів директор 2-ї міської лікарні Полтави Максим Дудченко, приїзд іноземного хірурга вони організували спільно з волонтерською організацією "Громадське здоров’я".

"Ми весь час проводимо майстер класи, залучаємо хірургів з Харкова, Києва, Запоріжжя, які діляться своїм досвідом. Зараз у нас така насправді велика подія - лікар з-за кордону. Це у нас знайомство сьогодні. Далі ми будемо планувати його подальші приїзди, будемо готувати хворих. І, я думаю, це буде плідна праця", — пояснив директор 2-ї міської лікарні Полтави Максим Дудченко.

Хакан Агір в операційній. Полтава
Турецький пластичний хірург Хакан Агір спілкується з полтавськими лікарями. Суспільне Полтава

"Як і дуже багато лікарів по всьому світу, не міг просто сидіти, нічого не робити, а вирішив стати частиною боротьби за здоров’я українців. Бачу дуже великий потенціал у своїх українських колег, особливо в області хірургії, тому, що лікарі навчаються щодня в залежності від кейсу, який вони змушені вирішувати. Тому і ділюся, і, звісно, навчаюся, і кожного разу приїжджаю з величезним досвідом", — розповів професор, пластичний хірург Хакан Агір.

Цього разу турецький хірург Хакан Агір разом із полтавськими хірургами провів дві операції.

Турецький пластичний хірург оперує пацієнта
Турецький пластичний хірург провів дві операції в Полтаві. Суспільне Полтава

"Протягом останнього року у нас суттєво збільшилась кількість пацієнтів, яким ми здійснюємо реконструктивно-пластичні оперативні втручання. Якщо буквально рік тому це було п’ять (операцій – ред.), то на сьогоднішній день п’ять в тиждень виконуємо таких втручань. У цьому випадку, що стосується сьогоднішнього майстер класу, було підібрано безпосередньо два найскладніших пацієнта. Один із них має проблеми із рубцевою деформацією шкіри вже близько 30 років", повідомив завідувач хірургічного відділення №1 2-ї міської лікарні Полтави Олексій Кизименко.

Як розповів Суспільному професор Хакан Агір, до України ділитися досвідом він приїздить із 2018 року.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок