Ранні овочі з теплиць на Полтавщині: яку чекати вартість цьогоріч

Ранні овочі з теплиць на Полтавщині: яку чекати вартість цьогоріч

На Полтавщині насіння ранніх овочів для теплиць почали сіяти з початку лютого. Для того, щоб виростити плоди, необхідно близько чотирьох місяців.

Цьогоріч аграрії очікують більший врожай, проте ціна нижчою не буде. Про це Суспільному розповів голова Полтавської асоціації фермерів і приватних землевласників Олег Слизько. Це через тимчасову окупацію Росією населених пунктів на півдні України.

Жанна Мирошниченко вирощує ранні овочі у теплицях у Щербанівській громаді. Нині, говорить, вже посіяла розсаду помідорів. Далі її пересадять у більші горщики, і тільки потім – у теплицю. Урожай варто очікувати вже у травні.

Теплиці на Полтавщині
Теплиці, Малий Тростянець. Суспільне Полтава

"Це все заноситься геном, виводиться спеціальний гібрид. Для хорошого транспортування, наприклад. Коли овочі гарні для транспортування, хороші в зберіганні, вони, як правило, без смаку. Помідори й інші продукти, як правило, зриваються раніше, недостиглими, щоб був запас часу на дорогу, на доставку, на логістику", — пояснила власниця теплиць Жанна Мирошниченко.

За її словами, минулоріч виростила 30 тонн помідорів, три тонни огірків, п’ять тонн редиски дайкон та 10 тон пекінської капусти. Реалізовує їх для для полтавських роздрібних продавців.

Перевірка овочів на нітрати
Лабораторія Полтавської обласної Держпродспоживслужби, завідувачка перевіряє вміст нітратів у овочах. Суспільне Полтава

Перед продажем овочі перевіряють за зовнішнім виглядом та наявність нітратів. Плід має бути свіжим, непошкодженим та без гнилої структури, розповіла завідувачка лабораторії Держпродспоживслужби Віталіна Копитько.

"Для кожного овочу, для кожної зелені є свої норми нітратів. Для захищеного ґрунту вони будуть вищими, для відкритого вони вже будуть майже в половину нижчими. Зокрема, огірок у закритому ґрунті буде 300 (міліграмів на кілограм овочів – ред.), у відкритому – 150. Наприклад, для помідорів – 150 як для захищеного, так і для відкритого", — розповіла завідувачка лабораторії Держпродспоживслужби Віталіна Копитько.

Від початку повномасштабної війни попит на місцеві тепличні овочі зріс, розповідає Жанна Мірошніченко. На її думку , через це цьогоріч ціна низькою не буде.

Розсада овочів у теплиці
Розсада овочів у теплиці. Суспільне Полтава

"Херсон і ті південні краї, вони мегавиробники овочів закритого ґрунту. Це все, як правило, везли у сусідні міста. І вони так сильно "ламали" ціну нам. У нас був надлишок продукції. Попит був набагато менший", — повідомила власниця теплиць Жанна Мирошниченко.

На ціноутворення впливає також вартість електроенергії, насіння, добрив та пального. А також ринок збуту, говорить голова Полтавської асоціації фермерів і приватних землевласників Олег Слизько

"Найголовніше на сьогодні – дати можливість виробнику напряму продавати свою продукцію, а не для того, щоб хтось просто наживався на праці тих, хто працює на землі. Хто буде купувати продукцію овочеву у фермера, той виграє. Тому що тут є якість, тут є ціна доступна і відповідальність. Тому що ми знаємо виробника, безпосередньо, хто його виростив, ми можемо вказати споживачам, на яких полях воно вирощене", — розповів голова Полтавської асоціації фермерів і приватних землевласників Олег Слизько.

Проте через тимчасову окупацію Росією населених пунктів на півдні України, ціну нижчу не прогнозують.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок