Понад 5 тисяч людей на Полтавщині відвідали заняття, які організовують у рамках соціального проєкту від арт-центру "Зело". Ініціативу запровадили після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У рамках проєкту влаштовують заняття за понад 30 напрямками. Нині мистецький хаб переїхав.
У Полтаві понад 30 напрямків, які безкоштовно викладають у рамках соціального проєкту від арт-центру "Зело". Ініціативу започаткували після повномасштабного вторгнення Росії. Спочатку вона діяла для внутрішньо переміщених осіб.

"Зараз у нас заняття для усіх, адже усі ми емоційно потерпаємо від наслідків повномасштабної агресії. Тому і для внутрішньо переміщених осіб, і для громади, яка приймає, ці заняття доступні", — розповіла керівник арт-центру "Зело" Ярослав Терновський.

"Ми допомагаємо через мистецтво покращити внутрішній стан. Ми і раніше толерантно ставилися до людей, до дітей. А це іще толерантніше, з більшим трепетом, любов’ю. Звісно, це виклики. Ми з ними постійно стикаємося. Це розширення наших соціальних проєктів не тільки у Полтаві. Це й Полтавська область, Харківська область", — сказала керівниця арт-центру "Зело" Аліна Гончарова.
Влітку 2022-го арт-центр створив мистецький хаб. Нині викладають за новою адресою.

"Це переїзд. Тому що, скажімо так, комерційні умови змінюються у різних місцях. І ми знайшли місце, де наш проєкт зможе жити ще, я сподіваюся, довгий час. Тому що тут цілком прийнятні для нас умови оренди. І місце таке центральне. У Полтаві ми працюємо на кількох локаціях. Це і арт-центр «Зело», і ця локація наш хаб, це і точка «Спільно» на Майдані незалежності у Будинкові культури, це і бібліотека для дорослих на Алмазному", — розповіла керівник арт-центру "Зело" Ярослав Терновський.
Ремонт у новому приміщенні на вулиці Соборності допомагали робити батьки та викладачі.

"У нас залишився акваріум. Ми хочемо запустити на пів тони акваріум. Буде кімната, діти не знатимуть, як туди зайти, вони лише бачитимуть через акваріум, що там є якийсь простір. Ця шафа відкриватиметься і туди можна буде потрапити через шафу", — сказав викладач Максим Стерлік.
За увесь час заняття у межах проєкту відвідали більше 5 тисяч людей на Полтавщині, розповів керівник центру Ярослав Терновський.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: