У Полтаві зменшилась кількість приватного громадського транспорту. За словами водіїв та приватних перевізників, пов’язано це із врученням повісток у громадському транспорті. Оповіщенням у маршрутках та автобусах займаються представники ТЦК та СП разом з поліцією, адже це – одне із громадських місць, повідомив речник обласного терцентру Роман Істомін.
Що говорять місцеві про зменшення кількості транспорту
Тетяна Харченко на зупинці громадського транспорту в Полтаві чекає маршрутку. Зі слів жінки, за останні кілька днів їхня кількість у місті зменшилась.
"Особисто я добираюся з Дублянщини (мікрорайон у Полтаві – ред.), то з Дублянщини взагалі важко виїхати. Я приїжджаю на одну годину, то зараз у цю годину немає три-чотири маршрутки, як раніше їх було. Зараз треба почекати, щоб під’їхала хоч одна, якою ти під’їдеш чи до центру чи до Шевченка (зупинка – ред.)", — сказала жителька Полтавської громади Тетяна Харченко.
"Поменшало транспорту, важче стало добиратися. Я дістаюся до району Фурманова (зупинка Гетьмана Сагайдачного – ред.). Із Леніна (вул. Небесної Сотні – ред.) іду пішки сюди, щоб дістатися. Довше стоїмо і довше добираємося, звичайно, тому що вранці всі маршрутки переповнені", — додала місцева жителька Алла Радько.
Що говорять перевізники та водії про ситуацію
Нині на маршрути у місті виїжджає менше приватного транспорту, каже приватний перевізник Іван Іванов. Це пов’язано з вручення повісток у громадському транспорті.
"Звісно, зменшилась. Десь близько 50% по місту .Тому що водіям виписують повістки. Лишились люди з інвалідністю, які за сумісництвом працюють, у яких є відтермінування і пенсіонери старше 60 років. Всі ті, хто не підлягає мобілізації, – багатодітні родини, троє дітей", — розповів приватний перевізник Іван Іванов.
"Нікому працювати, розумієте? Без вихідних працюєш. Зараз потрібні водії. Тому що загнали усіх за «можайські гори». Більше кругів (їздимо – ред.) тому, що нікому їздити. Маршрути лишилися ті, що й були, а кругів більше робиш", — розповів водій Віктор.
"Заходили до мене в машину. Поліція зупинила, я зупинився, вони зайшли і перевіряли документи. Хто студенти, ті студентські показували. У кого немає нічого, виписали повістки", — сказав водій Сергій Ларіонов.
Чому вручають повістки
Повістки у громадському транспорті вручають, що тому що у країні війна, каже речник обласного ТЦК та СП Роман Істомін. Зараз цим займаються працівники терцентрів комплектування разом із поліцією.
"Із 2022-го року у нас діє метод оповіщення громадян у громадських місцях. До громадських місць належить транспорт. Можливо, зараз активніше почалося саме в громадському транспорті, можливо, більше, ширше. Громадський транспорт – це таке саме громадське місце, як і торгово-розважальні центри, тренажерні зали та спортзали, парки", — повідомив речник обласного ТЦК та СП Роман Істомін.
За словами директора підприємства "Полтаваелектроавтотранс" Євгенія Зайцева, кількість комунальних тролейбусів та автобусів у місті не зменшували.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: