Проєкти для дітей із синдромом Дауна на Полтавщині: що реалізували 2023 року

Проєкти для дітей із синдромом Дауна на Полтавщині: що реалізували 2023 року

Які проєкти реалізували на Полтавщині для дітей із синдромом Дауна
. Суспільне Полтава

Найбільший проєкт для дітей із синдромом Дауна, що вдалося реалізувати цього року на Полтавщині, — "Я маю мрію".

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіли голова ГО "Полтава ДАУН СИНДРОМ" Марія Остроушко.

За її словами, у рамках цього проєкту відбулася фотовиставка світлин з дітьми із синдромом Дауна та створення відеоролика про них, які показали полтавцям.

"А ще ми зробили аж три календарі на 2024 рік з фотографіями наших дітей. Чому, аж три?. Бо охочих позувати на камеру виявилося багато. Тому кожній дитині дістався той місяць, у якому у неї день народження", — розповіла Марія Остроушко.

Протягом 2023 року також діяв проєкт із психологічної підтримки батьків.

У нас був спільний проєкт із Центром розвитку дітей з двох років та дорослих "Джерело". Ми з дітьми відвідували кінно-спортивну школу під Полтавою, організовували родинні свята, ми їздили на річку, варили кашу, робили сувеніри для наших захисників і захисниць, — продовжила Марія Остроушко.

Багато проєктів вдалося втілити завдяки підтримці іноземних партнерів.

Це, насамперед, залежить від батьків. Чи готові вони бути у соціумі із своїми дітьми, які можуть демонструвати нетипові прояви поведінки. Останнім часом, люди починають розуміти, що у суспільстві є інакші діти, інакші дорослі, — розповіла Марія Остроушко.

Діти із синдромом Дауна, якщо з ними правильно працювати, краще розвиваються, додає членкиня ГО «Полтава ДАУН СИНДРОМ» Ганна Дерій.

"Дитина не справляється без батьків, а батьки не справляються без вчителів. Моєму синові 10 років, він навчається у третьому класі Полтавської гімназії №18. Педагоги тут на своєму місці. Я вдячна всім, хто супроводжує наших дітей в їхньому інклюзивному освітньому процесі. Бо результати інколи наскільки неочікувані і позитивні, що просто дивуєшся", — продовжила Марія Остроушко.

Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок