"Коляда на носі. Тому живемо далі!": студія "Домінус" зберігає пісенно-обрядові традиції

"Коляда на носі. Тому живемо далі!": студія "Домінус" зберігає пісенно-обрядові традиції

Вихованці вокально-хорової студії "Домінус" з Полтави цьогоріч Різдво та Новий рік святкуватимуть за новоюліанським календарем.

Суспільному викладачка народного співу Аліна Зінченко розповіла, що у репертуарі колективу більше 40 колядок та щедрівок.

" Ми намагаємося відшукати в собі сили жити далі. А особливо хочеться, щоб вона(війна, - ред.) не торкнулася наших дітей, тому ми трішки пристосувалися і проходять все-одно заняття, і в бомбосховищах проходять. Ми дбаємо про безпеку дітей, спускаємося в бомбосховища і там співаємо", — сказала викладачка народного співу Аліна Зінченко.

"Коляда на носі. Тому живемо далі!": студія "Домінус" зберігає пісенно-обрядові традиції
Діти співають. Фото: Суспільне Полтава

Викладачка народного співу Аліна Зінченко говорить, що окрім вокалу, вона вчить вихованців розуміти, коли і як створювалися обрядові пісні. Цьогоріч "Домінус" святкуватиме Різдво за новоюліанським календарем.

"Із 24 на 25 грудня. І це логічно. Саме в ці дні дні стають найкоротшими, тобто з 25 грудня починається новий відлік, день починає збільшуватися і справа йде до весни. Більше, аніж 100 років тому, ми всі так і святкували", — додала Аліна Зінченко.

Як у Полтаві зберігають пісенно-обрядові традиції
Учасниця вокально-хорової студії "Домінус". Фото: Суспільне Полтава

"Ми увечері приїжджаємо до бабусі з дідусем у село, де великий стіл накриваємо, смажимо качку, ставимо. І бабуся нам розповідає історії, як вона в свою молодість, в своє дитинство теж колядувала. Вона співає разом зі мною мої", — сказала учасниця вокально-хорової студії "Домінус" Марія Пасічник.

"Ми вперше будемо святкувати Різдво зі всім світом. І я хочу, щоб вся країна знала наші фольклорні пісні, які співаємо саме ми", — сказав учасник вокально-хорової студії "Домінус" Михайло Котелевський.

Студія "Домінус"
Студія "Домінус". Фото: Суспільне Полтава

Аліна Зінченко говорить, що 31-го грудня разом з вихованцями вони святкуватимуть Меланку, а 1-го січня — Василя.

"Меланка і Василь — це ті два божества, які народжували новий рік. Вони спускалися на землю, на печі для них спеціально розчищали місце, ніхто не спав у цю ніч. І вони народжували новий рік. І нині вони, дійсно, народять нам його", — додала викладачка народного співу Аліна Зінченко.

У колективі близько 40 обрядових пісень зимового циклу. І, за словами Аліни Зінченко, їхня кількість щороку збільшується. Від початку повномасштабної війни вокально-хорова студія "Домінус" не припиняла занять.

"У нас емоції, у нас новий репертуар, у нас коляда вже на носі. Тому живемо далі"
На початок