На Полтавщині представники громадської організації виготовляють дрони для бійців на фронт

На Полтавщині представники громадської організації виготовляють дрони для бійців на фронт

На Полтавщині представники громадської організації "Щит майбутнього", більшість учасників якої є ветеранами війни, збирають дрони та передають бійцям на передову.

Про це Суспільному розповів її очільник Віталій. З його слів, спочатку комплектуючі для безпілотників купували власним коштом, а нині грошей не вистачає.

На Полтавщині представники громадської організації виготовляють дрони для бійців на фронт
На Полтавщині представники громадської організації виготовляють дрони для бійців на фронт. Фото: Суспільне Полтава

"Я займаюсь власне збіркою, налаштуванням та програмуванням. Також ми займаємось перевіркою самих дронів у польоті і на яку відстань вони можуть летіти і чи все правильно було зібрано. Навчився я, використовуючи YouTube, Google та інші форуми. Бажання у мене з’явилось давненько і це бажання лише, аби наблизити перемогу", — сказав член громадської організації "Щит майбутнього" Іван.

Збіркою дронів на Полтавщині займаються представники громадської організації "Щит майбутнього". Більшість її учасників – ветерани війни, каже її очільник Віталій.

На Полтавщині представники громадської організації виготовляють дрони для бійців на фронт
Віталій, голова громадської організації "Щит майбутнього2. Фото: Суспільне Полтава

"Почали ми цим займатися, коли звернулися хлопці і сказали, що це дуже велика потреба у самих дронах. Почали ми вивчати цей напрям. Насправді дуже важко було зібрати нашу команду тому, що не кожен має досвід з роботою навіть самого паяльника, тому це зайняло великий проміжок часу", — розповів голова громадської організації "Щит майбутнього" Віталій.

Окрім збірки, чоловіки займаються й налаштуванням дронів.

На Полтавщині дрони для бійців на фронт
"Сотник", член громадської організації" "Щит майбутнього". Фото: Суспільне Полтава

"Складність збирання полягає в тому, що модулі дуже часто один до одного не підходять, модулі потрібно обов’язково перепрошивати, перетестовувати. Сам процес налаштування займає багато часу тому, що кожен двигун, кожна плата має свої окремі моменти, з якими ми боремося", — розповів член громадської організації "Щит майбутнього" "Сотник".

Зараз чоловіки збирають безпілотники з нуля, а раніше займалися ремонтом та перепаювали з тих, що уже використовувалися.

"Ми передаємо відразу, як зробили, але у нас розрив між часом тому, що коштів на запчастини категорично не вистачає. Спочатку ми намагалися допомагати за власний кошт, але, на жаль, у нас ресурси вичерпались. Тому ми звертаємось до усіх небайдужих, які можуть нам допомогти з грошима для самих запчастин. Нам потрібні запчастини, але, на жаль, зараз викручуємося таким способом", — додав голова громадської організації "Щит майбутнього" Віталій.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок