У Полтаві відкрили "вікно життя", де анонімно жінки можуть залишити немовля

У Полтаві відкрили "вікно життя", де анонімно жінки можуть залишити немовля

28 листопада у обласній клінічній лікарні у Полтаві відкрили "вікно життя". Це – анонімний пункт передачі дітей, які стали небажаними під час чи після вагітності.

Віддати немовля породіллі можуть анонімно без притягнення до кримінальної відповідальності, розповів Суспільному начальник ОВА Філіп Пронін.

Переселенка з Донецька Ганна Березнева раніше стикалась з досвідом усиновлення. Під опікою її близьких перебував дворічний хлопчик.

У Полтаві відкрили "вікно життя"
У Полтаві в обласній лікарні відкрили "вікно життя". Суспільне Полтава

"Це життя. Мама вже не в праві вирішувати, жити дитині чи ні. Життя нам дарується вище. І, як мені здається, «вікна життя» дуже потрібні, бо це можливість зберегти дитині життя. Мама може не відчувати цього гріха, бо вбити дитину – це гріх. А так вона дає йому можливість жити",говорить переселенка з Донецька Ганна Березнева.

Що таке "вікно життя"

"Коли вже матір пішла з пологового будинку і щось змінила в своїй думці, ставленні до виховання дитини, то для таких ситуацій, ми і створили це "вікно життя". Створили таке пристойне, захищене місце, де людина може залишити своє дитя",каже начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

Раніше послугами "вікон життя" не користувалися, оскільки не було запиту на таку послугу, говорить директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Як лишити немовля анонімно
Немовля можна лишити на умовах анонімності. Суспільне Полтава

"Якщо ми говоримо про «відмовних» дітей, які в пологових стаціонарах залишилися, то їхня кількість до воєнного стану зменшувалась, бо працювали психологи і служба дитини (служба у справах дітей – ред.). Зараз їхня кількість збільшилася, в середньому від 10 до 15 дітей (щороку – ред.), які залишаються в пологових будинках", — пояснює директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Як і де працює "вікно життя"

«Вікно життя» працює цілодобово. Залишити немовлят можна анонімно, говорить головний лікар обласної клінічної лікарні Григорій Оксак.

"Є дзвоник, на першому поверсі є відділення, яке функціонує і є пост медичної сестри. Вони відреагують на візит, що залишилася дитина. Вони забирають дитину, і на першому поверсі є відділення на 12 ліжок інтенсивної терапії для новонароджених", — розповідає головний лікар обласної клінічної лікарні Григорій Оксак.

Чому відкрили "вікно життя"

Як розповів Філіп Пронін, відкрити «вікно життя» вирішили у зв’язку з подією 19 листопада у Глобиному. Тоді на місцевому смітнику знайшли живе немовля.

В Полтаві відкрили "вікно життя"
Це "вікно життя" працює цілодобово. Суспільне Полтава

"Ми плануємо в майбутньому відкрити ще декілька таких місць, де можуть залишати дітей, в найбільших містах області. По Україні, наскільки мені відомо, вже існує декілька десятків місць. Це Київ, Одеса, Харків. Ми – одна з тих областей, яка відреагували на такий випадок миттєво", — каже начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

За його словами, найближчим часом відкриють ще одне «вікно життя» у Полтаві та у Кременчуці.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок