Внаслідок бойових дій в Україні у медзакладах Полтавщини збільшилась кількість військових і цивільних, які потребують відновлення. Через це в Полтавському медуніверситеті розпочали підготовку фахівців із реабілітації.
Про це розповів Суспільному перший проректор закладу Валентин Дворник.
Студенти Полтавського медуніверситету опановують вправи для тренування балансу координації та реабілітаційні втручання.
"Всі важелі впливу на тіло людини: тренування балансу, аеробні вправи для м’язів плечового поясу і вправи на увагу, і координацію, що дуже важливо для відновлення", — каже доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини Євген Страшко
Готувати фахівців із реабілітації тут почали з 2022-го року. Це, зокрема, фахівців з фізичної реабілітації, ерготерапевтів та фізичних терапевтів, розповів Валентин Дворник.
"Потреба підготовки таких фахівців обумовлена тим, що зараз формується активно мережа реабілітаційних центрів, відділень у закладах охорони здоров’я спеціалізованих. І це пов’язано з тим, що нині в умовах повномасштабної війни сьогодні є велика кількість і цивільного населення, і військових, які потребують реабілітації. Реабілітації не тільки фізичної, і ментальної, і психологічної. Сьогодні у нас навчається в університеті уже понад 60 таких здобувачів освіти. Це і бакалаврський рівень, і магістерський рівень", — каже перший проректор Полтавського медичного університету Валентин Дворник.
Заняття у студентів відбуваються на базі лікувальних закладів міста й області. Серед них і центр реабілітаційної медицини обласної лікарні.
"У нас дуже багато людей потребує реабілітаційної допомоги. Це і цивільні особи після травм, хвороб, ДТП і внаслідок військових дій. У нашому відділенні вистачає таких спеціалістів. Ми завчасно з усієї України збирали таких фахівців. Але у нас зараз ідуть ремонтні роботи і буде відкриватися відділення іще на 50 ліжок. І там, я думаю, будуть потрібні такі фахівці", — говорить завідувачка центру реабілітаційної медицини Ірина Пчелінцева.
"Ми лікуємо не тіло, ми лікуємо і реабілітуємо людину, а людина є згідно із програмою реабілітаційною, біопсихосоціальною моделлю. Тож ми працюємо на тіло, як біологічну складову, психологічну складову – на її душу, на когнітивні функції, з ними працюємо. І, звичайно, усе це направлено на те, щоб пацієнт інтегрувався після реабілітації у соціальний простір", — каже доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини Євген Страшко.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: