ЦНАПи на Полтавщині: чи у всіх громадах є

ЦНАПи на Полтавщині: чи у всіх громадах є

У всіх громадах Полтавщині запрацювали ЦНАПи. Протягом 2023-го їх відкрили у семи ТГ. Про це Суспільному розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін. Один із останніх – у Щербанівській.

Вікторія Мірошніченко вперше звернулася до центру надання адміністративних послуг у Щербанівській громаді. Тут документи оформила безплатно.

"Я оформляла документи на будинок, реєструвала вірніше. Я просто сьогодні тільки здала, вони їх передивляться і зателефонують. Вирішуються швидко питання", — говорить місцева жителька Вікторія Мірошніченко.

ЦНАПи Полтавщині: чи у всіх громадах є
За 2023 рік відкрили 7 ЦНАПів. Суспільне Полтава

ЦНАП у Щербанівській громаді – один із семи, який відкрили на Полтавщині цьогоріч. Від тепер такі центри є у всіх громадах області, повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

"Протягом 2023 у регіоні було відкрито 7 нових ЦНАПів у Великосорочинській, Драбинівській, Мачухівській, Оболонській, Лютенській, Ланнівській та Щербанівській територіальних громадах. Вже забезпечено утворення центрів надання адміністративних послуг в усіх територіальних громадах області. Крім того, утворено 5 територіальних підрозділів центрів надання адміністративних послуг", — каже начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

ЦНАП у Щербанівській громаді відкрили за гроші із місцевого бюджету, каже голова Ігор Процик.

ЦНАПи Полтавщині: чи у всіх громадах є
Приміщення ЦНАПу у Щербанівській громаді. Суспільне Полтава

"На створення ЦНАПу – десь до 1 мільйон 300- 1 мільйон 500. До 1,5 мільйона", — говорить голова Щербанівської громади Ігор Процик.

Майже за півтора місяці роботи послугами центру у Розсошенцях скористались більше 100 людей. Найчастіше люди замовляють реєстрацію місця проживання, розповідає Віталій Лисенко.

"У нас 222 послуги затверджені сільською радою. Послуги у сфері реєстрації, у сфері будівництва, геокадастру. Платні в основному – це реєстраційні послуги. Державна реєстрація речових прав і бізнесу. Більшість послуг адміністративних саме – безкоштовні", — каже начальник ЦНАП Щербанівської сільради Віталій Лисенко.

ЦНАПи Полтавщині: чи у всіх громадах є
У ЦНАПах надають від 200 до 400 різних послуг. Суспільне Полтава

"На даному етапі ми підключаємось до "єМалятко" (комплексна послуга для батьків новонароджених- ред.), до "ДІАМ" (Державна інспекція архітектури та містобудування- ред.) - містобудівні послуги. Затверджені послуги по ветеранах, 20 послуг у нас затверджено", — розповідає адміністраторка ЦНАП Тетяна Кравченко.

Кількість послуг у ЦНАПах

  • ЦНАП Полтави – 406 послуг;
  • ЦНАП Кременчука, Лубен, Миргорода – 360 послуг;
  • Інші населені пункти – 222 послуги.

Цьогоріч у ЦНАПах області надали всього понад 495 тисяч послуг.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок