У Полтаві відновив роботу благодійний проєкт для переселенців "Тепла кофта"

У Полтаві відновив роботу благодійний проєкт для переселенців "Тепла кофта"

У Полтаві після тримісячної перерви відновив роботу благодійний проєкт для внутрішньо переміщених осіб "Тепла кофта". Вимушені переселенці можуть безкоштовно обрати одяг відповідно до своїх потреб. Організували цей проєкт волонтери благодійної організації .

Про це розповіла голова "Полтавського батальйону небайдужих" Наталія Гранчак.

Де розташований пункт "Тепла кофта"

З серпня цього року роботу волонтерам довелося шукати нове приміщення. Нині для потреб благодійників надали один зі студентських гуртожитків технічного університету. Пункт видачі одягу "Тепла кофта" працює в будні дні з 9:00 до 14:00.

У Полтаві відновив роботу благодійний проєкт для переселенців "Тепла кофта"
Переселенці у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

"Це спільна ініціатива, студенти підтримали прохання щодо пошуку приміщення. Це приміщення гуртожитку і студенти активно долучатимуться до цього проєкту. Звернулися до нас два місяці тому. Ми підготували приміщення, узгодили площі, підписали угоди про співпрацю і підтримуємо цю чудову ідею", — каже перша проректорка НУ "Полтавська політехніка" Олена Філонич.

У новому приміщення для зручності одяг розмістили на стелажах. Так хотіли спростити роботу відвідувачам і волонтерам, говорить Наталія Гранчак.

У Полтаві діє проєкт для переселенців "Тепла кофта"
Речі для переселенців. Фото: Суспільне Полтава

"Тепер люди зможуть не просто перебирати багато речей, а вони прийдуть, побачать і виберуть те, що їм потрібно", — каже голова "Полтавського батальйону небайдужих" Наталія Гранчак.

"Одяг зараз будь-який є в наявності: піжами, теплі штанці, для дітей і для дорослих. Достатньо мати довідку ВПО на кожного з членів родини. Якщо є діти, то з дітьми (свідоцтвом про народження – ред.). Паспорт ми не вимагаємо. Все просто: люди зайшли, наші волонтери їх обслужили у кожному з відділів, допомогли вибрати. Поки багато людей, то на вибір даватимемо приблизно пів години для кожної людини", — говорить волонтерка Майя Кондратенко.

У Полтаві відновив роботу благодійний проєкт для переселенців "Тепла кофта"
Речі для переселенців. Фото: Суспільне Полтава

Наталія Гранчак розповіла, що раніше волонтери "Теплої кофти" щоденно обслуговували більше 500 вимушених переселенців.

"У нас є два пункти прийому одягу: один в соборі (Свято-Успенському – ред.), люди приносять, і до «Теплої кофти» безпосередньо. З огляду на те, що приносять до собору, то ми щодня виймаємо десь 200 чи 300 кілограмів одягу. Я думаю, що сюди ж стільки ж приносять. Є багато одягу, який залишається, не розбирається, то ми його пакуємо в ящики і відправляємо до територіальних громад. Там у селах його роздають і цей одяг швидше розходиться", — додала голова "Полтавського батальйону небайдужих" Наталія Гранчак.

Що говорять переселенці про проєкт "Тепла кофта"

Переселенка з Авдіївки Валентина Волошина була на відкритті пункту видачі одягу "Тепла кофта".

"Тепла кофта"
Взуття для переселенців. Фото: Суспільне Полтава

"Ми приїхали з чоловіком (до «Теплої кофти» - ред.), тому що ми з приїхали з Авдіївки голі й босі: чоловік – у калошах, я – у капцях. Не було чого одягти. У мене немає зимової куртки, штанів немає, взуття. Немає в чому спати, навіть нічної сорочки. Навіть немає халата, то думаю, тут може хоч халат придбаємо", — каже переселенка з Авдіївки Валентина Волошина.

Переселенка зі Слов’янська Анастасія Ховрінова розповіла, що не вперше користується послугами "Теплої кофти".

"Ми й раніше ходили до «Теплої кофти», поки вона не переїхала. Мабуть, місяців вісім, приблизно раз на місяць приїжджали, вибирали одяг. Кофту, штани. Та тут взагалі все є", — говорить переселенка зі Слов’янська Анастасія Ховрінова.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок