"Економія буде 1,5 мільйона гривень": на Полтавщині у селі Терешки запустили твердопаливну котельню

"Економія буде 1,5 мільйона гривень": на Полтавщині у селі Терешки запустили твердопаливну котельню

Котельня в Терешках
. Фото: Суспільне Полтава

На Полтавщині у селі Терешки запустили твердопаливну модульну котельню, яка опалює місцевий ліцей та дитсадок. Загалом перехід на тверде паливо дасть змогу громаді економити 1,5 мільйона гривень на рік.

Про це розповів Суспільному голова Терешківської громади Віталій Турпітько.

Твердопаливну котельну у Терешках почали зводити в листопаді 2022-го, а в роботу запустили минулого місяця.

На Полтавщині у селі Терешки запустили твердопаливну котельню
Бункер для зберігання деревної стружки. Фото: Суспільне Полтава

"Піроліз – це коли горить не деревина, а горить природний газ, який виділяється з деревини. При піролізі виділяється температура вище 1000 градусів Цельсія. І ефективність ККД цих котлів десь відносно 95-97%. Основна перевага нашої котельні в тому, що ми тепер не залежимо від монополіста, відсутність газу на нас ніяк не впливає", — каже голова Терешківської громади Віталій Турпітько.

На Полтавщині запустили твердопаливну котельню
У селі Терешки запустили твердопаливну котельню. Фото: Суспільне Полтава

Спорудили котельну на території навчального закладу, вона опалює місцевий ліцей та дитсадок.

"У нас у садочку затопили раніше, ніж взагалі починався опалювальний сезон тому, що у нас комунальний заклад, і в закладі перебувають дітки. У нас у кімнатах відповідна температура, зважаючи чи це ігрова кімната чи спальня для дітей, то 19-21 градус", — говорить практична психологиня дитсадка у Терешках Марина Биховець.

У селі Терешки запустили твердопаливну котельню
Віталій Влашпенко, оператор твердопаливної котельні. Фото: Суспільне Полтава

У модульній теплогенераторній встановили два котли. Один для дров, інший – для деревної стружки. Частину дров закупили, а частину заготовили на комунальному підприємстві громади. Деревну стружку зберігають у спеціальному бункері.

"Економія буде 1,5 мільйона гривень": на Полтавщині у селі Терешки запустили твердопаливну котельню
Котел для деревної стружки. Фото: Суспільне Полтава

"Знаючи дані по піролізних котлах, по будинках культури, по старостатах, ми зараз вирахували, що орієнтовна економія буде 1,5 мільйони гривень у рік це завдяки всім котельням, але ця котельня найбільша. У цій котельні котли потужністю у 600 кіловат, у сільській раді стоїть котел на 60 кіловат, це 10% від цієї котельні. По інших будинках культури стоять (котли – ред.) від 20 до 40 кіловат, тобто вони значно менш потужні", — додав голова Терешківської громади Віталій Турпітько.

За словами Віталія Турпітька, на будівництво та оснащення котельні спрямували понад 5 мільйонів гривень із бюджету громади. А на закупівлю дров на цей опалювальний сезон витратили майже пів мільйона.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок