28 жовтня люди зібралися на акцію у Полтаві. Так хочуть закликати владу більше допомагати військовим, а не витрачати бюджетні гроші на непотрібні закупівлі.
Про це Суспільному розповіла учасниця акції Вікторія Кошева. Захід розпочали біля Полтавської міської ради близько 10:00.
"Ми вимагаємо, щоб гроші йшли на нашу армію. Щоб ми їх перемогли (армію РФ ― ред.) не голими руками, і не донатили по копійках. Мій син зараз солдат у лавах ЗСУ. І він спитав: "Мамо, а що ти робиш для нас, для нашої перемоги, для України?" Оце те, що я можу зробити. І оце", — каже учасниця акції у Полтаві Наталія Брель.

"Я не знаю, хто її організував (акцію ― ред.). Деякі міста виходять вже два місяці. І це кожне місто якось підхоплює. Я побачила просто, що в Черкасах моя знайома вийшла, я дуже надихнулася. І я зрозуміла ― все, треба виходити в Полтаві. Бо я давно вже не можу на це дивитися. Я волонтер, у мене чоловік на фронті. Я не можу дивитися, як діти і пенсіонери навіть збирають на армію", — говорить учасниця акції у Полтаві Вікторія Кошева.

За підрахунками Суспільного, у Полтаві до акції долучилося близько 20 людей. Із собою вони принесли плакати з написами "Гроші на ЗСУ", "Досить красти". Вони закликали водіїв підтримувати акцію сигналами машин.
У соцмережах захід позиціонували як Всеукраїнський день підтримки армії. Людей закликали виходити на одиночні пікети до будівель органів місцевого самоврядування. Зокрема, у Запоріжжі, Тернополі, Львові, Одесі та інших населених пунктах України.
"Дізналася з інтернету. Співорганізаторів не знаю, прийшла, тому що болить. У нашій родині залишилося два чоловіки ― це мій брат і мій чоловік. І вони обоє зараз на війні. І вони захищають бруківку, зупинки чи музей у Більську, який не є доступним зараз для відвідування, який планують реконструювати? А хлопці за свій рахунок купують каски, бронежилети, форму, ремонтують машини. Чому держава ремонтує не зрозуміло, що, не зрозуміло, для кого, а хлопці за власний рахунок ведуть цю війну", — каже учасниця акції Руслана Кочетова.

Поспілкуватися до учасників акції вийшла секретар Полтавської міськради Катерина Ямщикова.
"Один із запитів був звіт по бюджету за цей рік.Ми сформуємо звіт з відповідними розпорядниками. Це очевидний момент, нормальний, адекватний, бо кошти ці ― громади. І вони мають чітко розуміти, як вони розподіляються. І те, що мною було запропоновано ― це формування бюджету 2024-го року спільно, відкрито. Бо це той дієвий механізм. Бо якщо правильно спланувати бюджет, то й питань ось таких не буде виникати", — говорить секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.
Захід біля міської ради тривав приблизно годину, до оголошення повітряної тривоги.У соцмережах захід позиціонували як Всеукраїнський день підтримки армії. Людей закликали виходити на одиночні пікети до будівель органів місцевого самоврядування. Зокрема, у Запоріжжі, Тернополі, Львові, Одесі та інших населених пунктах України.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: