У восьми селах Білицької громади позапланово вакцинуватимуть тварин від сказу. Їх імунізуватимуть через виявлений випадок цієї хвороби у корови, яка жила на території громади. Щеплення робитимуть до кінця листопада.
За яким графіком вакцинуватимуть тварин
Протягом місяця у Білицькій громаді тварин щеплюватимуть від сказу. Фахівці ветеринарної медицини працюватимуть у восьми селах, які увійшли до неблагополучної та загрозливої зон. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу організації протиепізоотичної роботи обласної Держпродспоживслужби Наталія Карпенко.
Щеплення робитимуть за наступним графіком:
- Марківка – 30, 31 жовтня, 1 листопада;
- Приватна агрофірма "Мир" (село Марківка) – 2-3 листопада;
- Трояни – 7-8 листопада;
- Вітрова Балка – 9-10 листопада;
- Дрижина Гребля – 13-15 листопада;
- Свічкареве – 20-21 листопада;
- Чумаки – 22 листопада;
- Шапки – 23 листопада;
- Бутенки – 27-29 листопада.
У цих селах безплатно вакцинуватимуть, зокрема, собак, котів, велику та дрібну рогату худобу, коней, свиней, декоративних теплокровних тварин.
Які карантинні обмеження діють у селах
У дворі, де виявили випадок сказу, провели дезінфекцію території, де утримували корову. Також вимушено вакцинували тварин, які жили у дворі, розповіла Наталія Карпенко.

Карантинні обмеження скасують за два місяці, якщо більше не виявлять випадків сказу.
Що відомо про випадок сказу у Білицькій громаді
У селі Марківка Білицької громади у корови був сказ. Хворобу виявили після загибелі тварини.
"Так склалося, що вона (корова – ред.) випасалась біля лісових угідь. І, мабуть, ймовірне джерело сказу це лисиця червона. Вона не обов’язково повинна була вкусити корову. Вона могла облизати, заслинити десь траву, корова це з’їла і через слизову оболонку потрапив вірус в організм тварини. Були в контакті господар і господиня. З’ясовується чи не були в контакті діти. Але ми рекомендуємо всій сім’ї обов’язково звернутися до лікарів для отримання антирабічного лікування", – розповіла начальниця відділу організації протиепізоотичної роботи обласної Держпродспоживслужби Наталія Карпенко.
Через це село визначили неблагополучною зоною, а сусідні села потрапили до загрозливої.
Це не перший випадок, коли у тварини на території Білицької громади виявили сказ. Один із них стався наприкінці весни 2023-го року. Тоді лисиця укусила людину. Після цього тварина загинула, у неї підтвердили сказ. Також хворобу підтвердили у собаки. Окрім того, випадки сказу у тварин виявляли на території Горішньоплавнівської та Решетилівської громад.
Що таке сказ і чим він небезпечний
Сказ – це небезпечне вірусне захворювання тварин та людей, яке викликає розлади центральної нервової системи та закінчується загибеллю. Ця хвороба невиліковна, тому найкраща профілактика – це щорічна профілактична вакцинація для тварин.
Як раніше розповідав Суспільному провідний лікар обласної лікарні ветмедицини Віталій Манойло, якщо людина після укусу тварини вчасно звернеться по медичну допомогу, то їй зроблять щеплення від сказу, інфікування не відбудеться.
За його словами, серед симптомів сказу у тварини – страх води, світла, пінисте і сильне слиновиділення тощо.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: