Перейти до основного змісту
Аварійні дерева у Полтаві: як влада та місцеві можуть вирішити цю проблему

Аварійні дерева у Полтаві: як влада та місцеві можуть вирішити цю проблему

Ліс
. Фото: we.org.ua

У Полтаві створять електронний реєстр аварійних дерев. Оскільки у місті не проводять системної роботи із зеленими насадженнями.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла депутатка Полтавської міської ради, голова міської містобудівної комісії Юлія Городчаніна.

Більшість дерев, особливо в центральній частині міста і в спальних районах, висаджувалися або після Другої світової війни, або із забудовою мікрорайонів, які уже не по 10 і не по 20 років стоять. У місті вони (дерева-ред.) живуть менше, тут агресивніше середовище і відповідно зараз приходить час планової заміни зелених насаджень. 50-60-70 років – це вже багато для дерева.

Займатися вирішенням проблеми потрібно колегіально, вважає Юлія Городчаніна. Не лише у плануванні і розробці стратегії, а й у втіленні її в життя.

Частину основну на себе має взяти місто, як управлінець, і "Декоративні культури" як профільне підприємство. Але точно так само все, що на прибудинковій території, треба вести розмову з мешканцями. Важлива участь людей: сигналізувати про проблеми і там, де є можливість, долучатися до заміни і висадки цих дерев. Близько пів тисячі дерев і кущів весною встигли висадити і практика така: "Декоративні культури" безкоштовно надають посадковий матеріал, а мешканці беруть на себе відповідальність висадити і перші два роки утримувати.

Якщо завдання заміни аварійних дерев – перспектива найближчих років, то варто розуміти, якою технікою все це будуть робити. За словами Городчаніної, однієї наявної у КП "Декоративні культури" автовишки недостатньо. Така ж ситуація з кадрами.

У нас всього декілька людей мали допуск на ці роботи висотні. Залишився один фахівець, інших мобілізували. З цим питанням нарешті виходимо на розуміння з центром комплектації, щоб «Декоративні культури» внесли до списку підприємств, коли ми можемо бронювати персонал. Уже внесли, але це з нового року запрацює.

Практика висадки дерев замість аварійних у попередні роки свідчить про те, що ефективний метод – висаджування уже підрощених дерев. Подібний досвід планують використовувати і надалі.

Не можна садити дуже малі саджанці, бо вони важко приживаються і дуже довго очікувати на результат. І є ще бажаючі, які хочуть собі те дерево забрати додому. Важливо садити середнього розміру саджанці. І тут важлива техніка, щоб це не робили співробітники і співробітниці руками, бо тоді це дуже довго. Так ми можемо висаджувати в тиждень п’ять дерев і для міста такий підхід неефективний. Висаджувати що є: це ялинки, зелені листові дерева, декоративні кущі. Я сподіваюся, що ще цього року буде укладена угода на (купівлю-ред.) пересаджувача і насадок для корчування пеньків. Достатньо трьох місяців для проведення тендерної закупівлі цьогоріч, щоб ми на весняну висадку вже мали можливість це механізовано робити, а не руками.

Повністю інтерв’ю слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" щодо аварійних дерев у Полтаві.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок