Отруєння алкоголем підлітків: яка відповідальність чекає на причетних на Полтавщині

Отруєння алкоголем підлітків: яка відповідальність чекає на причетних на Полтавщині

Алкоголь
. ФОТО: gettyimages (Фото ілюстративне)

За 7 місяців 2023 року до медиків Полтавщини надійшло 179 повідомлень про отруєння неповнолітніх алкоголем. Після цього правоохоронці перевіряють, у яких умовах живе дитина та за яких умов придбала напої.

Про це в інтерв’ю Суспільному розповіла керівниця ювенальної превенції на Полтавщині Ірина Москаленко.

Ювенальною превенцією складено 112 протоколів за частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення на працівників торгівлі, які здійснили продаж неповнолітнім алкогольних напоїв чи тютюнових виробів. Матеріали направляються всі на розгляд Державної фіскальної служби для позбавлення ліцензії суб’єктів господарювання та накладення відповідних штрафних санкцій. Штраф складає 6800 гривень.

Якщо ж неповнолітній вжив алкоголь і має проблеми із самопочуттям, потрібно викликати «швидку», говорить Москаленко.

За можливості треба уточнити в дитини, скільки вона випила. Чи були додаткові речовини, які вона вживала. Можливо, вона курила, якісь психотропні речовини, наркотики, енергетики, пиво. Якщо дитина хоче блювати – хай іде виблює, але ви в цей час перебуває поряд з дитиною, бо може втратити свідомість. Якщо дитина втратила свідомість, покладіть її на бік, щоб не лежала горілиць і не було аспірації, шлунковий вміст не потрапив у дихальні шляхи, ­ - розповіла дитяча лікарка-анестезіологиня Євгенія Крайова.

Коли дитина з отруєнням алкоголем потрапляє до лікарні, їй проводять комплекс заходів для виведення токсинів з організму, говорить лікарка.

Ми використовуємо і пиття великими об’ємами, також можемо і внутрішньовенно давати дитині фізрозчин чи глюкозу у залежності від того, що потрібно. У нас цілодобовий моніторинг чистоти дихання, числа серцевих скорочень, контролюємо, як сеча виділяється, бо робота нирок має бути адекватна, робимо аналіз крові. Якщо це недавно було вжито, то ми ще можемо зробити промивання шлунку, стараємося якомога швидше вивести токсини. Якщо це було давно і дитина їла (їжа абсорбує токсини), то ми можемо ще й очисну клізму робити.

Євгенія Крайова говорить, що після усіх процедур пацієнт перебуває під наглядом лікарів ще добу. Далі, якщо стан здоров’я нормальний, дитину можуть забрати додому батьки.

Батьки приїжджають, деякі шоковані, що трапилося з їхньою дитиною. Бувають випадки, що дитина гуляла з друзями, вони випивали, їй стало погано, вона втрачає свідомість, друзі розбіглися, а перехожі викликали «швидку». Батьки приїжджають і вони здивовані, що відбулося. Якщо це не перший раз, то батьки мають усвідомити, що треба звернутися до психолога, до нарколога. Дитина ж не просто так почала пити.

Повністю інтерв’ю про випадки отруєння неповнолітніх алкоголем та іншими небезпечними речовинами, дії батьків та медиків у подібних ситуаціях слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок