У Полтаві впроваджують діджитал-проєкт шаманського поховання бронзової доби

У Полтаві впроваджують діджитал-проєкт шаманського поховання бронзової доби

У Полтаві впроваджують діджитал-проєкт шаманського поховання бронзової доби
. Фото: Facebook Історико-культурний заповідник "Більськ"

Такий віртуальний проект, який планують створити у Полтаві, має відобразити, зокрема, поховальну камеру катакомбного типу. 3D-об’єкти речей, які там розмістять - ті, які знайшли під час розкопок.

Про це в інтерв’ю Українському радіо "Полтава" розповів директор Обласного центру охорони та досліджень пам’яток археології В’ячеслав Шерстюк.

Напрямок 3D-реконструкцій в археології досить молодий, говорить В’ячеслав Шерстюк. За його словами, в Україні прикладів реалізації віртуальних експозицій окремих археологічних пам’яток – одиниці. Щодо реконструкції цілого комплексу, то такий проєкт в Україні реалізують вперше саме у Полтаві.

Завдяки виготовленню цифрових продуктів з технологіями віртуальної, доповненої та тривимірної реальності онлайн-аудиторія зможе побачити локальний археологічний спадок. Основні події віртуальної реконструкції відбуватимуться у поховальній камері катакомбного типу. Вона міститиме 3D-об’єкти речей, що були знайдені під час розкопок.

Під час розкопок знайшли комплекс поховання служниці культу доби ранньої бронзи з численною кількістю цікавих артефактів, а також кілька захоронень, що розміщувалися поруч, розповів археолог.

Для перегляду цього діджитал-продукту будуть застосовані кілька технологій, скористатися якими можна буде залежно від гаджету і його можливостей. Зокрема, це 3D-моделі, що можна переглянути на комп’ютері чи на телефоні, це додана реальність, в яку можна зайти через QR-код і подивитися на смартфоні, крутячи його навколо себе.

Також В’ячеслав Шерстюк розповів, що буде виготовлена 3D-модель, яка передбачатиме перегляд на комп’ютері на зразок гри. Найбільше інтерактивів, зокрема, з елементами квесту, буде в опції «Віртуальна реальність» з окулярами.

Для більшості археологія «німа наука», а завдяки такому проєкту ми спробуємо її оживити, змусити говорити з аудиторією зрозумілою мовою, донести розмаїття побутового і духовного світу наших предків. В умовах повномасштабного вторгнення, як ніколи на часі зробити акцент на місцевих старожитностях та відновленні історичної пам’яті.

Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок