"Діємо для здоров’я": як на Полтавщині працюють мобільні бригади медиків

"Діємо для здоров’я": як на Полтавщині працюють мобільні бригади медиків

У громадах Полтавщини працюють мобільні бригади лікарів
. Суспільне Полтава

Понад 2,5 тисячі жителів Полтавщини від початку року обстежили медики із мобільних бригад. Вони виїжджають працювати у віддалені населені пункти, аби запобігти поширенню неінфекційних хвороб, зокрема, серцево-судинним захворюванням та цукровому діабету. Це роблять у рамках українсько-швейцарського проєкту "Діємо для здоров’я".

Лікар мобільної бригади Артем Гладкий виписує медикаменти для жительки Великорублівської громади. Нині мобільна бригада працює у фельдшерсько-акушерському пункті села Ковалеве.

Які лікарі надають допомогу у складі мобільної бригади

"Наша мобільна команда складається з лікаря сімейного, психолога, медсестри і водія – чотири людини. Надаємо допомогу людям із неспецифічними неінфекційними хворобами. Ті люди, які належать до груп ризику, ми консультуємо, надаємо рекомендації, видаємо безкоштовні ліки, проводимо моніторинг захворювань, робимо аналіз крові на глюкозу, холестерин, кардіограму", - каже сімейний лікар мобільної бригади Артем Гладкий.

Як на Полтавщині працюють мобільні бригади медиків
Лікар мобільної бригади Артем Гладкий. Суспільне Полтава

Мобільні бригади працюють у рамках проєкту "Діємо для здоров’я". Від початку року до лікарів звернулося понад 2,5 тисячі людей, каже регіональна координаторка.

"Проєкт фінансується швейцарським урядом за кошти платників податків, є така компанія "GFA". Проєкт спрямований на зменшення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань, від яких помирає дуже багато людей, на підвищення тривалості життя чоловіків і жінок, на підвищення якості життя людей" - говорить регіональна координаторка проєкту "Діємо для здоров’я" Ніна Дурдикулиєва.

"Діємо для здоров’я": як на Полтавщині працюють мобільні бригади медиків
Координаторка проєкту Ніна Дурдикулиєва. Суспільне Полтава

"Загалом десь приходить близько 20 людей. Приходять як із серцево-судинними захворюваннями, гіпертонічною хворобою, вірусними, ревматоїдними артритами, остеохондрозами. Спектр хвороб різноманітний", - розповідає сімейний лікар мобільної бригади Артем Гладкий.

Куди виїжджають мобільні бригади

За словами лікаря, мобільні бригади виїжджають у віддалені населені пункти регіону. Наприклад, у селі Ковалеве є лише ФАП, але немає амбулаторії.

"Як треба, сюди звертаємося. Приїжджають – пішли до них. Записалися, зробили все і порядок. Влаштовує, звісно" - каже місцевий житель Віктор Собко.

У команді з пацієнтами працює також психологиня Ірена Ердей.

"Діємо для здоров’я": як на Полтавщині працюють мобільні бригади медиків
У складі мобільних бригад працює психологиня. Суспільне Полтава

"Те, що входить у наші обов’язки, – це перша психологічна допомога. Тому що ми працюємо з людьми, які приїхали з місць, де йде війна, залишилися без своїх будинків. На сьогодні це депресія, посттравматичний стресовий розлад – це те, що діагностується майже у кожного", - говорить психологиня мобільної бригади Ірена Ердей.

"Щотижнево складаються графіки виїзду цих мобільних медичних команд. Наші мобільні медичні команди сформовані і працюють у співпраці з благодійною організацією "Світло Надії" і клінікою "Мій лікар". Щоденно ці дві мобільні медичні команди виїжджають в різні населені пункти нашої області", - каже регіональна координаторка проєкту "Діємо для здоров’я" Ніна Дурдикулиєва.

"Діємо для здоров’я": як на Полтавщині працюють мобільні бригади медиків
Приміщення у Терешківській громаді, де приймають пацієнтів лікарі мобільних бригад. Суспільне Полтава

За словами Ніни Дурдикулиєвої, проєкт "Діємо для здоров’я", окрім роботи мобільних бригад, включає й інші напрямки, зокрема, навчання медиків та працівників шкіл, гранти на проєкти щодо формування здорового способу життя тощо. На Полтавщині проєкт розпочали 2021-го.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок